bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2020
  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2540

Festiwal Ekodzieło 2020 już 26 czerwca w Bielsku-Białej

Za nami:

Tegoroczna 6. edycja Festiwalu Ekodzieło organizowana przez Klub Gaja będzie inna. - Wpływ na to ma pandemia, która stała się lustrem naszych obaw i iluzji. Trudno nam będzie przeprowadzić działania edukacyjne nakierowane na bezpośredni udział młodych i starszych. Jesteśmy jednak gotowi na pracę z przestrzenią i opowieściami, które trwają pomimo niepewności i chaosu - informuje Klub Gaja.

Festiwal Ekodzieło 2020 już 26 czerwca w Bielsku-Białej
Festiwal Ekodzieło 2020 już 26 czerwca w Bielsku-Białej · fot. Klub Gaja


Klub Gaja zaprasza na wernisaż wystawy „Obcy” Błażeja Sobańskiego z Klubu Gaja w piątek (26 czerwca 2020) o godz. 18.00. do Galerii Bielskiej BWA - Klubokawiarnia Aquarium oraz na opowieść o powstającym w mieście ogrodzie japońskim w ramach festiwalu.

- Stare drzewa, piękne meandrujące rzeki, wspaniałe krajobrazy to nasze dziedzictwo przyrodnicze. Jednak nie tylko. To także nasze dziedzictwo kulturowe i historyczne. Przyroda to my i nasze o niej myślenie. To nasze uczucia i emocje. To zbliżanie się do niej nie tylko poprzez spacer w milczeniu, ale poprzez spektakl, książkę czy film. Dlatego też zawsze w Klubie Gaja łączyliśmy świat przyrody ze światem człowieka, wykorzystując sztukę jako swoisty wehikuł lub most. Sztuka służyła nam nie tylko do ekspresji i opowieści, ale także była zawsze wspaniałym narzędziem edukacji. Festiwal Ekodzieło, który w tym roku organizujemy po raz szósty łączy w sobie te elementy, które zawsze były ważne w naszych działaniach, kampaniach czy akcjach - mówi Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Festiwal Ekodzieło w Bielsku-Białej rozpocznie się wernisażem malarskich obrazów nierealnych światów zapełnionych wizerunkami zwierząt znanych dobrze z ekosystemów naszej planety. Wystawa trwa od 26 czerwca do 29 lipca 2020 roku. Znajduje się w programie Festiwalu Ekodzieło 2020, organizowanego przez Klub Gaja.

- Od dawna interesuje mnie mnogość rzeczywistości, które wokół nas krążą. Te, które wyobrażamy sobie, że istnieją, te z którymi się stykamy, które sami kreujemy. To, jak te rzeczywistości ścierają się i jak potrafią być odległe od siebie. A co najważniejsze - świadomość, że w tym samym czasie żyje tak wiele istnień na pozór tylko „obcych”, niezależnych od siebie - komentuje Błażej Sobański, artysta związany z Klubem Gaja.

W tym roku w ramach Festiwalu w Bielsku-Białej Klub Gaja zainicjuje powstanie ogrodu japońskiego na terenie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Stanisława Szumca. Założenia ogrodu powstaną we współpracy z władzami miasta. Ogród ma służyć szerokiej i aktywnej edukacji oraz inspirować do działań łączących sztukę i ekologię. Kontynuacja Festiwalu Ekodzieło 2020 w Gminie Wilkowice planowana jest na jesień tego roku i nawiązywać będzie także do sztuki i kultury japońskiej.

mp / bielsko.info
źródło: Klub Gaja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.