Wiadomości
- 7 czerwca 2020
- wyświetleń: 3133
Kolejna zbiórka "Zupy za Ratuszem" na rzecz potrzebujących
Pandemia, miejmy nadzieję, powoli wygasa, lecz potrzebujących na ulicy niestety wciąż nie brakuje. Dlatego "Zupa za Ratuszem" zorganizowała kolejną zbiórkę pieniędzy na żywność, dzięki której będzie mogła przygotować posiłki dla najbiedniejszych.
- Inicjatywa "Zupa za Ratuszem" stara się nieść Ewangelię, pomoc, dobre słowo, nadzieję do wszystkich tych, którzy wylądowali na ulicy lub też są w bardzo trudnej sytuacji - trafiamy nie tylko do bezdomnych, lecz również do osób starszych i samotnych - mówią o sobie prowadzący "Zupę za Ratuszem".
- Dzięki Waszej pomocy wielu ludzi może zjeść posiłek, dostać prowiant na kolejny dzień lub po prostu dowiedzieć się, że nie są sami. Ponadto, staramy się wspierać wszystkich, którzy chcą wyjść z nałogu, pomagamy znaleźć pracę i mieszkanie - na to jednak też potrzebne są środki: opłacenie kaucji, czynszu, zakup podstawowych środków higienicznych - podkreślają społecznicy.
Stowarzyszenie zachęca również do pomocy na miejscu, czyli w parku za bielskim Ratuszem, w każdą niedzielę o godzinie 18.00.
- Dzięki Waszej pomocy wielu ludzi może zjeść posiłek, dostać prowiant na kolejny dzień lub po prostu dowiedzieć się, że nie są sami. Ponadto, staramy się wspierać wszystkich, którzy chcą wyjść z nałogu, pomagamy znaleźć pracę i mieszkanie - na to jednak też potrzebne są środki: opłacenie kaucji, czynszu, zakup podstawowych środków higienicznych - podkreślają społecznicy.
Stowarzyszenie zachęca również do pomocy na miejscu, czyli w parku za bielskim Ratuszem, w każdą niedzielę o godzinie 18.00.
ZOBACZ TAKŻE
Miasto szuka dostawcy prądu. Energia trafi do ponad 800 miejskich obiektów
Plac Żwirki i Wigury do zmiany, ale mieszkańcy pytają o parkingi. Czy będzie kompromis?
Rzeka Biała bliżej mieszkańców? Propozycja stworzenia nadbrzeżnych tras rekreacyjnych
Ulica Szkolna do remontu? Pojawił się apel o kompleksową modernizację i miejsca parkingowe
Radny chce dużego napisu „Bielsko-Biała” w centrum miasta. Instalacja ma być nową wizytówką
Bielszczanie uszyli ponad 100 kolorowych poszewek dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











