Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 maja 2020
  • wyświetleń: 625

Nowe apartamenty w Katowicach: tylko dla singli?

Materiał partnera:

W Polsce nadal obserwujemy duże zainteresowanie nieruchomościami z rynku pierwotnego. Co prawda wiosną 2020 roku zaliczyliśmy bardzo solidny przestój spowodowany pandemią koronawirusa, jednak nie powinno to istotnie wpłynąć na plany osób od dawna rozważających zakup nieruchomości. Teraz wręcz jest idealny czas na zrealizowanie tego planu, ponieważ mamy większy wybór i lepszą pozycję wyjściową do negocjacji cenowych (w obliczu zbliżającej się recesji). Co ciekawe, niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród nabywców cieszą się nowe apartamenty w Katowicach, czyli mieszkania o podwyższonym standardzie, powstające na nowoczesnych i funkcjonalnych osiedlach. Szczególną uwagę warto tutaj zwrócić na jedną z najatrakcyjniejszych inwestycji realizowanych w stolicy Górnego Śląska.

Nowe apartamenty w Katowicach: tylko dla singli?


Duży popyt na nowe apartamenty w Katowicach nie dziwiNa rynku nieruchomości od dawna widać rosnące zainteresowanie lokalami mieszkalnymi klasy premium. Nie jest prawdą, że dla polskich nabywców jedynym kryterium wyboru jest jak najniższa cena za metr kwadratowy. Dla sporej grupy inwestorów liczą się też takie kwestie, jak lokalizacja, standard wykończenia oraz komfort gwarantowany przez dane osiedle.

Skupmy się teraz na Katowicach. Charakterystyczne dla stolicy Górnego Śląska jest to, że nowe apartamenty powstają niemal wyłącznie w bliskim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta. To odpowiedź deweloperów na oczekiwania nabywców. Obecnie osoby szukające apartamentów, a tym bardziej ekskluzywnych penthouse’ów, z góry wykluczają możliwość zamieszkania w dzielnicach obrzeżnych. Dlaczego?

Z prostego powodu: prestiżowa nieruchomość wymaga równie prestiżowego otoczenia i łatwego dostępu do wszystkich wygód gwarantowanych przez dużą, europejską aglomerację. Nabywcy nowych apartamentów w Katowicach oczekują, że będą mogli bez żadnych przeszkód korzystać z kultury, rozrywek, realizować się towarzysko i zawodowo w bliskiej odległości od swojego mieszkania. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób, które chcą mocno ograniczyć użytkowanie prywatnego samochodu.

Apartamenty w Katowicach to ciekawa propozycja dla rodzinZakup apartamentu jednoznacznie kojarzy się nam z ludźmi zamożnymi, singlami, ewentualnie bezdzietnymi parami czy wreszcie inwestorami szukającymi atrakcyjnej lokaty kapitału. Tymczasem na ten krok coraz chętniej decydują się rodziny, w tym wielopokoleniowe, a nawet sami seniorzy.

Z punktu widzenia tych grup nabywców kluczowe znaczenie ma fakt, iż nowe apartamenty w Katowicach powstają w bardzo dogodnych częściach miasta. Idealnym przykładem będzie tutaj Pierwsza Dzielnica, czyli najnowsza inwestycja mieszkaniowa realizowana przez znanego śląskiego dewelopera TDJ Estate.

Pierwsza Dzielnica powstaje przy ulicy Góreckiego, nieopodal osiedla Koszutka, czyli w katowickim śródmieściu. Projekt ten jest o tyle interesujący, że stanowi nie tylko kolejne nowoczesne osiedle mieszkaniowe, ale także jeden z elementów rewitalizacji tej części miasta.

Pierwsza Dzielnica ma przywrócić wspomnianej lokalizacji funkcję mieszkalną i sprawić, że ponownie będzie to bardzo pożądany punkt na mapie miasta. W okolicy znajdują się symbole Katowic, na czele z halą widowiskowo-sportową Spodek oraz budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Bliskość obiektów kultury, rozrywki, ale też wszystkich rzeczy niezbędnych rodzinie (przedszkola, żłobki, szkoły, przystanki komunikacji publicznej, sklepy, punkty gastronomiczne etc.) sprawia, że bez wątpienia ta inwestycja może być brana pod uwagę przez osoby szukające mieszkania łączącego w sobie prestiż i komfort z wysokimi walorami funkcjonalnymi.

Ideą twórców tego nowego osiedla w Katowicach (za projekt odpowiada jedna z najbardziej renomowanych polskich pracowni architektonicznych z Przemem Łukasikiem na czele) było uzyskanie harmonii z historyczną zabudową katowickiego śródmieścia. Stąd bardzo nowoczesna, ale jednocześnie minimalistyczna forma oraz otwarcie osiedla na okolicę.

Najwyższy poziom komfortuOsoby decydujące się na zakup apartamentu z reguły bezkompromisowo podchodzą do kwestii własnej wygody. Szukają takiego mieszkania, które będzie wpisywać się w ich naturalny rytm życia. Te kryteria były bardzo istotne dla projektantów Pierwszej Dzielnicy. Osiedle nie ma być kolejną nowoczesną sypialnią Katowic, ale miejscem, w którym można się realizować zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym.

TDJ Estate odda do użytku mieszkania o powierzchniach od 28 do 95 metrów kwadratowych, a także zlokalizowane na najwyższych kondygnacjach ekskluzywne penthouse’y o metrażach od 102 do aż 231 metrów kwadratowych. Na terenie osiedla będą działać punkty usługowe i handlowe. Znajdzie się miejsce na bawialnię i pralnię, co szczególnie zainteresuje rodziny z dziećmi. Wiecznie zapracowani mieszkańcy docenią natomiast strefę coworkingową oraz bliskość biznesowego centrum Katowic.

Pierwsze nowe apartamenty w Katowicach na tym wyjątkowym osiedlu zostaną przekazane nabywcom w III kwartale 2021 roku. Łącznie w ramach pierwszego etapu powstają trzy 12-kondygnacyjne budynki z 256 mieszkaniami. Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć na stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl.