bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • 31 maja 2020
  • wyświetleń: 9288

O budowie spalarni w Wapienicy w programie "Alarm!" w TVP1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

We wtorek, 26 maja w programie "Alarm!" w TVP1 został wyemitowany reportaż o sprzeciwie mieszkańców bielskiej Wapienicy w sprawie budowy w tej części Bielska-Białej spalarni śmieci.

O budowie spalarni w Wapienicy w programie "Alarm!" w TVP1
O budowie spalarni w Wapienicy w programie "Alarm!" w TVP1 · fot. Wapienica Rada Osiedla


Przypomnijmy, ze z wstępnie rozważanych lokalizacji spalarni odpadów jest teren nieczynnej elektrociepłowni przy ulicy Londzina w Wapienicy. Jednak na sesji Rady Osiedla w lutym mieszkańcy Wapienicy dali jasny sygnał władzom Bielska-Białej, że na terenie swojego osiedla nie chcą spalarni. Przeciwko budowie spalarni w Wapienicy protestowali też samorządowcy z Jaworza i Jasienicy.

Reportaż jest dostępny na stronie TVP VOD.

Przypomnijmy, że bielska Rada Miejska wyraziła zgodę na podjęcie działań zmierzających do powstania na terenie miasta instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych na sesji 28 stycznia. Był to pierwszy krok w kierunku wybudowania w Bielsku-Białej spalarni śmieci.

- Wybór lokalizacji spalarni będzie szeroko konsultowany z mieszkańcami. Przewidujemy spotkania z radami osiedli. Planujemy zabrać szefów rad osiedli do jednej lub dwóch instalacji. To jedna z najbardziej strategicznych spraw dla naszego miasta - mówił prezydent miasta Jarosław Klimaszewski dodając, że uchwała intencyjna w żadnym wypadku nie jest jednoznaczna z podjęciem decyzji o budowie spalarni.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj