Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 maja 2020
  • 26 maja 2020
  • wyświetleń: 2607

Bielszczanie otrzymają niemiecki Krzyż Zasługi

Ambasador Republiki Federalnej Niemiec Rolf Nikiel przekazał informację, że prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przyznał Krzyż Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec Halinie Majdak-Maj, emerytowanej dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych, która 29 lat kierowała tą szkołą, oraz Mirosławowi Ellnainowi, nauczycielowi prowadzącemu od lat wymianę polsko-niemiecką ZSTiH ze szkołami Volkswagena.

Halina Majdak-Maj otrzyma niemiecki Krzyż Zasługi
Halina Majdak-Maj otrzyma niemiecki Krzyż Zasługi · fot. UM Bielsko-Biała


Polsko-niemiecka wymiana prowadzona przez Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej jest wyjątkowym historyczno-edukacyjnym programem dla młodzieży, którego celem jest poznawanie się nawzajem i poznawanie wspólnej dramatycznej historii oraz budowanie wspólnej europejskiej przyszłości. Umowę o współpracy dyrektor szkoły podpisała już w 1990 roku i do dzisiaj ta współpraca trwa.

Krzyż Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec jest odznaczeniem państwowym przyznawanym od 1951 roku za zasługi cywilne; nadają go władze Republiki Federalnej Niemiec. Wśród odznaczonych tym krzyżem jest wiele osobistości ze świata polityki, kultury i nauki różnych narodowości. Wniosek o odznaczenie obojga przedstawicieli ZSTiH złożyli Międzynarodowy Komitet Oświęcimski w Berlinie, przedstawiciele Volkswagena i Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Termin wręczenia tego wysokiego odznaczenia zostanie ustalony w najbliższych tygodniach.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.