Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 maja 2020
  • wyświetleń: 2153

Spacerem po Zatorlandzie, czyli stopniowy powrót do normalności

Artykuł sponsorowany:

Zatorland to największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów, w profesjonalny sposób zgłębiający wiedzę z dziedziny paleontologii i nie tylko. Na terenie obiektu oprócz części poświęconej prehistorycznym gadom, odwiedzający znajdzie ciekawe i inspirujące miejsca, takie jak Park Owadów oraz Park Mitologii. Każdy z parków ma swój niepowtarzalny urok, stanowi idealną przestrzeń do relaksu i wypoczynku.

Zatorland - Zator, ul. Parkowa 7


Atrakcyjność parku w znacznym stopniu podnoszą walory turystyczno - przyrodnicze. Zasadniczą część kompleksu tworzy las z wiekowym drzewostanem, w którym zobaczyć można między innymi różnorakie drzewa i krzewy: czeremchę amerykańską, trzmielinę pospolitą, głóg jednoszyjkowy i wiele innych. Zainteresowani mogą poszerzyć swoją wiedzę korzystając z tablic informacyjnych, usytuowanych przy poszczególnych okazach. W malownicze plenery Zatorlandu wpisuje się także staw Piastowski, będący nie lada gratką dla miłośników flory i fauny, dla wszystkich szukających spokoju. Środowisko wodne przyciąga tutaj liczne ptaki, stwarza roślinom idealne warunki do życia, co pozwala turystom na bliskie obcowanie z naturą.

Turystyka rozrywkowa Zatorlandu to przede wszystkim trzy parki tematyczne: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów oraz Park Mitologii. Właśnie otworzyliśmy przestrzeń spacerową każdego z nich.

  • PARK RUCHOMYCH DINOZAURÓW - pomysłowo zaprojektowana ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów, to niewątpliwie największa atrakcja Parku Zatorland. Pośród drzew spostrzec można ponad 100 modeli prehistorycznych gadów, z których większość to eksponaty ożywione - poruszające się i wydające dźwięki. Relaksacyjny spacer w otoczeniu legendarnych gigantów wykonanych w skali 1:1, z całą pewnością przeniesie odwiedzających do tajemniczego świata sprzed 65 mln lat. W zdobyciu wielu cennych informacji na temat dinozaurów pomogą również tabliczki, zamieszczone przy każdym z eksponatów.


Zainteresowani mogą odwiedzić znajdujące się na terenie parku Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Wewnątrz zobaczyć można kolekcję skamieniałych zwierząt, jak również elementy szkieletów dinozaurów.

  • PARK OWADÓW - zapraszamy na wyjątkowy spacer po krainie owadów. Wizyta w tym miejscu pozwoli zgłębić wiedzę na temat życia organizmów, które na co dzień stają się dla nas prawie niezauważalne. Gigantyczne, wykonane z wielką dbałością o szczegóły eksponaty, doskonale wspierają wyobraźnię i są idealną pomocą naukową dla fascynatów „mikroskopijnego świata”.


Zwiedzając Park Owadów najmłodsi goście będą mieli możliwość skorzystania z atrakcji jaką jest Miasteczko Ruchu Drogowego. To doskonała forma rozrywki, jak również idealny sposób by przygotować dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg.

  • PARK MITOLOGII - ulokowany w dużej części na wodzie, jest jedynym takim miejscem w Polsce, gdzie z bliska można poznać greckich bogów, herosów i mityczne stworzenia. Spokój i piękno przyrody to niewątpliwie główne atuty tego miejsca, dlatego też spacer po Parku Mitologii zapewni odwiedzającym doskonały relaks dla ciała i umysłu.


Zwiedzając park zapraszamy do skorzystania z rejsu tramwajem wodnym - atrakcji, która umożliwia podziwianie scenerii starożytnej Grecji z zupełnie innej, niesamowicie pięknej perspektywy.

Odpowiedzialność i rozwaga to słowa kluczowe w walce z koronawirusem. W trosce o bezpieczeństwo naszych gości i współpracowników wprowadzone zostaną następujące zasady:
  • na terenie całego kompleksu obowiązywać będą maseczki, dostępne w sprzedaży także na terenie parku
  • koniecznym będzie zachowanie odpowiedniej odległości od innych gości, zarówno w momencie przebywania przy okienku kasowym, jak i podczas zwiedzania
  • obowiązywać będzie całkowity zakaz dotykania eksponatów.


Restauracja oraz punkty gastronomiczne znajdujące się na terenie obiektu będą wydawać posiłki z zachowaniem najwyższych standardów higieny. Zachęcamy do spożywania posiłków w plenerze, w wersji piknikowej. Dalsze działania zależne będą od decyzji właściwych organów.

Liczne pamiątki o tematyce dinozaurów i nie tylko będzie można zakupić w otwartych, nowo-zaaranżowanych sklepikach. Szeroki wybór kreatywnych zabawek i gadżetów z całą pewnością pozwoli dzieciom wybrać coś pod swoje zainteresowania, zapewni im ciekawą i edukacyjną rozrywkę na długie godziny.

Adekwatnie do oferowanych atrakcji obniżone zostały ceny biletów. Bilet normalny będzie dostępny w cenie 39 zł, z kolei bilet ulgowy w cenie 34 zł.

Nasi goście będą mieli możliwość skorzystania z noclegu w ośrodku wypoczynkowym River Park - kompleksu domków letniskowych usytuowanych nad rzeką Skawą, w sąsiedztwie Zatorlandu. Cisza i spokój otoczenia pozwolą odwiedzającym wypocząć od miejskiego zgiełku i choć na chwilę zapomnieć o obecnej, trudnej sytuacji.

Dostosowaliśmy przestrzeń tak, aby zwiedzający mogli bezpiecznie korzystać z uroków kompleksu Zatorland. Dziękujemy za zrozumienie i prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń. Wierzymy, że niebawem sytuacja się unormuje i będziemy mogli oddać do użytku wszystkie atrakcje, włącznie ze strefą lunaparku.

Szczegóły na www.zatorland.pl