Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 1024

Bezpieczny odbiór paczki w dobie koronawirusa - jak zrobić to dobrze?

Materiał partnera:

W czasie pandemii koronawiursa bezpieczny odbiór paczki stał się priorytetem dla wielu konsumentów. Korzystając z możliwości zakupów online z dostawą do domu lub punktów odbioru paczki, chcesz zminimalizować ryzyko i zadbać o swoje bezpieczeństwo? Sprawdź, jakie kroki podjąć w dobie koronawirusa.

1. Co kryje się pod pojęciem bezpieczny odbiór paczki?
2. Co oferują dostawcy - odbiór paczki w domu i punktach
3. Jak przygotować się do odbioru paczki i co z nią zrobić?

Musimy przygotować się do nowej rzeczywistości i nauczyć się w niej bezpiecznie funkcjonować. Jak długo? Tego nie wie nikt. Ważne jest, aby dbać o swoje bezpieczeństwo tak, jak i o zabezpieczenie dostawcy.

Co kryje się pod pojęciem bezpieczny odbiór paczki?W dobie koronawirusa, każdemu zależy na minimalizowaniu ryzyka ewentualnym zarażaniem. Zarówno kurierowi, odbiorcy oraz nadawcy. W gestii obu stron leży zatem zachowanie szczególnej ostrożności. Pojęcie bezpieczny odbiór paczki, oznacza ograniczenie kontaktu do minimum i odpowiednie zabezpieczenie. Zarówno w sytuacji, kiedy jesteś odbiorcą paczki, jak i wtedy kiedy nadajesz paczkę i czekasz na odbiór przesyłki przez kuriera. Pamiętaj też, że to na Tobie spoczywa odpowiedzialność w przypadku, jeśli jesteś objęty kwarantanną. Masz obowiązek poinformować o tym kuriera. W przypadku kiedy zamierzasz wysłać paczkę i chcesz zachować maksimum ostrożności, polecamy skorzystanie z możliwości, jakie oferuje Furgonetka.pl. Zamówisz przesyłkę łatwo, szybko i bezpiecznie. Oczywiście wszystko załatwisz nie wychodząc z domu. A w dniu odbioru paczkę możesz zostawić pod swoimi drzwiami, zanim dotrze po nią kurier.

Co oferują dostawcy - odbiór paczki w domu i w punktachBezpieczny odbiór paczki jest możliwy nie tylko we własnym domu. Dzięki temu, że wszyscy dostawcy starają się minimalizować ryzyko zakażenia i stawiają na bezkontaktowe dostawy, masz różne możliwości. Jedną z wielu dostępnych opcji jest odbiór przesyłki w paczkomacie. Oczywiście paczkomaty nie są nowością, ale nowy sposób na bezdotykowy odbiór paczki już tak. Wystarczy ściągnąć specjalną aplikację na telefon i postępować zgodnie ze wskazówkami w niej zawartymi. Umożliwia ona stuprocentowy, bezdotykowy odbiór przesyłki z paczkomatu. Odbiór w punkcie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa również jest możliwy. Przed wybraniem swojego miejsca odbioru sprawdź, czy nie ma dodatkowych wytycznych. Z reguły obowiązkiem jest założenie maseczki na twarz i rękawiczek ochronnych. Jeśli masz taką możliwość, to możesz również skorzystać z opcji, jaką dają firmy kurierskie. Jest to odbiór paczki w oddziale firmy. Tu musisz sprawdzić, gdzie znajduje się oddział dla firmy kurierskiej, którą wybrałeś. Zasady obowiązują takie same jak przy odbiorze paczki w punkcie.

Jak przygotować się do odbioru paczki i co z nią zrobić?Najbezpieczniej jest umówić się z kurierem, aby paczkę zostawił pod drzwiami i zapukał. Daj mu wtedy chwilę na oddalenie się i zabierz swoją przesyłkę. Obowiązkowo w rękawiczkach. Spryskaj karton środkiem do dezynfekcji i odstaw na jeden dzień. Pamiętaj, aby po ściągnięciu rękawiczek dokładnie umyć ręce.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.