Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 maja 2020
  • wyświetleń: 2101

Zapowiada się słoneczny weekend. Uważajmy na szlakach

Po załamaniu pogody w tygodniu zapowiada się kolejny, słoneczny weekend. Warto przy tej okazji wspomnieć, że w Beskidy znów mogą przybyć setki, jeśli nie tysiące turystów. Niestety - wielu z nich nie przestrzega obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

bielskobiała,bielsko,błonia,beskidmały,jesień,beskidy,ilovebb,fotodnia,instagram
Beskid Mały widziany z Błoni w Bielsku-Białej


W miniony weekend, 9-10 maja, tysiące turystów wyruszyło w Beskidy odpocząć po trudach związanych z epidemią koronawirusa. Warto wspomnieć, że był to pierwszy weekend, kiedy mogły być otwarte hotele i pensjonaty, w ramach drugiego etapu znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Jednak bardzo wielu przyjezdnych w Beskidy wykazało się dużą nieodpowiedzialnością, o czym wspomniał burmistrz Szczyrku, Antoni Byrdy. - W związku ze stanem epidemicznym przypominam o obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych. Ostatni weekend pokazał, jak wiele ludzi łamało ten obowiązek - zwrócił uwagę samorządowiec. W specjalnym piśmie skierowanym do mieszkańców Szczyrku i turystów Byrdy przypomniał również o obowiązku utrzymania odpowiednich odległości pomiędzy mijającymi się osobami.

Pamiętajmy, że przestrzeganie rygorów sanitarnych może przyczynić się do powstrzymania rozpowszechniania się koronawirusa. Co prawda na szlakach górskich obowiązek noszenia maseczek nie obowiązuje, jednak warto pamiętać o tym, że każdy z nas może zostać zakażony koronawirusem przez rozluźnienie odpowiedzialności społecznej.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.