bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 czerwca 2012
  • wyświetleń: 5241

Firma Eaton wsparła organizacje

ZHP Hufiec Beskidzki im. Kazimierza Sumpera w Bielsku-Białej oraz Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej otrzymały wsparcie finansowe przyznane przez działającą na terenie naszego miasta firmę Eaton Automotive Systems Sp. z o.o.

Eaton Automotive
Firma Eaton Automotive wsparła instytucje i organizacje. · fot. UM Bielsko-Biała


Eaton Automotive
Firma Eaton Automotive wsparła instytucje i organizacje. · fot. UM Bielsko-Biała


Eaton Automotive
Firma Eaton Automotive wsparła instytucje i organizacje. · fot. UM Bielsko-Biała


Firma przekazała w sumie 40 tys. dolarów organizacjom z Bielska-Białej, Bestwiny, Strumienia oraz Ustronia. Wręczenie symbolicznych czeków odbyło się podczas urodzinowego festynu z okazji 101 rocznicy założenia firmy Eaton.

Komendant Hufca Beskidzkiego ZHP Zdzisław Konecki mówi, że 15 tys. dolarów otrzymane od firmy Eaton zostanie przeznaczone na budowę wiaty w ośrodku harcerskim w Wilkowicach. Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej otrzymał 5 tys. dolarów.

- Pieniądze, które udało nam się uzyskać będą przeznaczone na doposażenie ośrodka - wymianę materacy i wszystkie te rzeczy, które sprawią, że przebywający w hostelu będą czuć się bardziej komfortowo i wygodnie . Ośrodek świadczy pomoc siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Na terenie ośrodka istnieje 22-osobowy hostel dla osób z problemem przemocy oraz osób znajdujących się w kryzysie - podkreśliła dyrektor ośrodka Małgorzata Malinowska.

Wsparcie wysokości 4 tys. dolarów zostało przeznaczone również dla Stowarzyszenia na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym „Razem”. - Mamy własny ośrodek rehabilitacyjno-szkoleniowy w Bestwinie. Rozpoczęliśmy budowę pierwszego na Podbeskidziu Domu Stałego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Za pieniądze otrzymane od firmy Eaton zostanie doposażona pracownia kulinarna, gdzie młodzi ludzie będą się uczyli gotować - tłumaczy Tadeusz Sowiński, członek zarządu stowarzyszenia „Razem”, które otrzymało czek o wartości 4 tys. dolarów.

Pieniądze otrzymały także Dom Pomocy Społecznej dla dzieci prowadzony przez Siostry Szkolne De Notre Dame ze Strumienia oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Ustronia.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.