bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 24 kwietnia 2020
 • 25 kwietnia 2020
 • wyświetleń: 2904

Serafitki pomogą w ŚCODiR w Czernichowie, ośrodek prosi o pomoc

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W czwartek, 23 kwietnia do Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie dotarły siostry ze Zgromadzenia Serafitek. Siostry zakonne za nim przystąpiły do pracy, zostały wyposażone w ubrania ochronne i przeszkolone z zakresu stosowania środków ochrony indywidualnej. W porozumieniu z personelem ośrodka, zakonnice zostały skierowane w miejsca, gdzie pomoc ich będzie najbardziej potrzebna

czernichów, ośrodek, koronawirus
Ośrodek w Czernichowie prosi o pomoc · fot. ŚCODiR Czernichów


Jedna z sióstr jest pielęgniarką, więc została oddelegowana do pomocy personelowi medycznemu ośrodka. Pozostałe Siostry będą pomagać w realizacji bieżących zadań związanych z opieką nad pensjonariuszami” - mówi Dawid Burzacki, Koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

ŚCODiR w Czernichowie zwraca się o wsparcie do firm i instytucji. Pomimo tego, że ośrodek jest prywatny, to problemy ma takie jak każda inna placówka tego typu w całej Polsce. Na chwilę obecną, najbardziej potrzebne są:
 • pulsoksymetry
 • kombinezony ochronneIII kat. Typ 3,4,5 lub 6
 • maseczki ochronne FFP2 i FFP3
 • płyny do dezynfekcji
 • rękawiczki lateksowe lub nitrylowe
 • wysokie ochraniacze na obuwie
 • fartuchy jednorazowe/ odzież jednorazowa.
 • inny sprzęt medyczny


- W sprawie przekazywania w/w rzeczy prosimy o kontakt telefoniczny pod numer telefonu +48666112695
Można również wesprzeć działania Zintegrowanej Służby Ratowniczej poprzez wsparcie zbiórki na walkę z koronawirusem: www.zrzutka.pl/koronawirus
- powiedział naszemu portalowi Łukasz Patrzyk ze Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

- Jeśli chodzi o bieżącą sytuację, to powoli się stabilizuje, natomiast sporo pracy jeszcze przed nami. W najbliższych dniach pobierzemy kolejne wymazy, aby po raz kolejny zweryfikować stan pensjonariuszy. W zależności od wyników i ewentualnych ognisk wirusa, przy współpracy z dyrekcją ŚCODiR, będziemy wprowadzać dodatkowe obwarowania higieniczne i zmiany w funkcjonowaniu placówki - przekazał nam Patrzyk.

Do tej pory w ośrodku stwierdzono liczne zakażenia koronawirusem u pensjonariuszy i personelu. W sumie na COVID-CoV-2 zachorowało kilkadziesiąt osób. Sprawę potencjalnych zaniedbań będzie badać Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj