bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10464

Miał być koncert w Klubie Miasto. Jest transmisja #live w sieci

29 marca w Klubie Miasto przy pl. Mickiewicza w Bielsku-Białej miał odbyć się nietuzinkowy koncert. Na scenie miał wystąpić Witek Muzyk Ulicy. To jeden z setek koncertów odwołanych w związku z epidemią koronawirusa. Zostaliśmy zapytani przez fanów Witka o to, czy uda się zorganizować koncert online w ramach akcji #LokalniArtyści #wDomowymZaciszu. Już dziś wieczorem bądźcie z nami i z oryginalnym artystą, którego historia urzeka tak samo jak muzyka, którą z pasją tworzy.

Witek zdobył serca setek tysięcy ludzi w całym kraju, a także w Bielsku-Białej, gdzie bilety na jego marcowy koncert rozeszły się w mgnieniu oka. Tydzień przed wydarzeniem Klub Miasto poinformował o konieczności odwołania wyczekiwanego koncertu. Zostaliśmy zapytani przez fanów Witka o to, czy uda się zorganizować koncert online w ramach akcji #LokalniArtyści #wDomowymZaciszu.

Ogólnopolski koncert dostępny dla wszystkich fanów rozpoczął się dziś o godzinie 20:00 na YouTube. Miłego słuchania.Witold Mikołajczuk, znany jako "Witek Muzyk Ulicy", to 39-letni polski muzyk, kompozytor, akordeonista, gitarzysta, wokalista, autor tekstów i aranżer. Na przełomie trzeciej i czwartej klasy założył z przyjaciółmi zespół rockowy o nazwie "Śrubokręt". Za młodu pracował jako wolontariusz muzyczny, uczył za darmo muzyki w szkole podstawowej. Życie jednak napisało dla niego trudny scenariusz.Po 13 latach mentalnej niewoli i pracy tylko dla pieniędzy postanowił żyć jak żebrak i budować swój świat na nowo. Zainspirowany uliczną skrzypaczką wyszedł w miasto z akordeonem i stworzył swoją własną, wyjątkową muzykę, pełną refleksyjnych słów. Opisuje otaczający go świat z perspektywy obserwatora jak i sympatyka ludzi, których umysł jest bezkrytycznie poddany, uformowany i zniewolony przez system religijny, polityczny i ekonomiczny.Żyjąc przez rok na ulicach Warszawy skomponował utwory i amatorskie nagrania kilku występów ulicznych umieścił na YouTube oraz Facebooku. W ciągu miesiąca osiągnęły łącznie ponad milion wyświetleń. W jego muzyce przeplatają się głównie motywy ludowe i rockowe. Nie brakuje także wyraźnych akcentów lirycznych.

Witold Mikołajczuk znany jako "Witek Muzyk Ulicy"
fot. materiały prasowe artysty


Grając na ulicy poddał ludzi próbie wrażliwości muzycznej, dzięki której wyłonił 10 melodii cieszących się wśród przechodniów największym uznaniem. Te 10 utworów znalazło się na płycie "Gram dla Was" wydanej na przełomie 2016 i 2017 roku za pomocą platformy crowdfundingowej.

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.