bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • 19 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6998

W pożarze stracili wszystko, przyjaciele zorganizowali zbiórkę

31 marca w Bielsku-Białej zdarzyła się tragedia w mieszkaniu jednej z uczestniczek Centrum Integracji Społecznej, Roksany (34 lata) i jej dwóch córek. W tym trudnym dla nas wszystkich okresie ich świat zawalił się całkowicie - spłonęło doszczętnie mieszkanie socjalne, które uzyskała po wielu latach walki i samodzielnie za własne fundusze wyremontowała. Jej przyjaciele postanowili zorganizować zbiórkę, która ma jej pomóc w tym trudnym okresie.

Kobieta i jej dzieci zostały z tym, w czym wyprowadzili ich strażacy z płonącego mieszkania. Na szczęście nikt z nich nie odniósł większych obrażeń. Spełnione marzenia stały się jednak mglistym wspomnieniem. Jako samotna matka całe dotychczasowe życie Roksana poświęciła pracy i córkom, każdego dnia walczy o ich zdrowie i lepsze jutro. Starsza cierpi na zespół Aspergera, oraz zaburzenia lękowe, młodsza choruje na atopowe zapalenie skóry. Wszystkie te schorzenia wymagają długotrwałego i kosztownego leczenia.

Roksana jest pracowita, silna i odpowiedzialna, mimo, że sama ma niewiele - znana jest wśród uczestników CIS z pomagania innym. W doraźną pomoc Roksanie, mimo trudnego czasu, zaangażowali się wszyscy z jej najbliższego otoczenia: pracownicy CIS i Fundacji Teatru Grodzkiego, pracownicy MOPS Bielsko-Biała. Fundacja Imperium Sportu udostępniła najważniejszą rzecz dla rodziny - mieszkanie na kilka tygodni. - Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Prezes, która tym gestem okazała wielkie serce. Zebraliśmy i kupiliśmy rzeczy potrzebne do codziennego funkcjonowania, ubrania, bieliznę, jedzenie itp., laptop by dzieci mogły kontynuować zdalnie naukę. Niestety najważniejsza praca jeszcze przed nami, wiele do zrobienia by znowu Roksana z córeczkami mogły zamieszkać we własnym mieszkaniu - mówią organizatorzy zbiórki.

Jakakolwiek ewentualność wejdzie w życie, rodzina będzie potrzebowała pieniędzy bądź na remont, bądź na wyposażenie mieszkania, aby życie znowu wróciło do normalności.

- Pracownicy Centrum Integracji Społecznej przy Fundacji Teatru Grodzkiego oraz wszyscy zaangażowani do tej pory w tą sprawę postaramy się doprowadzić ją do pozytywnego finału, a wszystkim którzy okażą wsparcie i pomoc w tej zbiórce dziękujemy w imieniu Roksany i jej córeczek - powiedzieli członkowie Centrum Integracji Społecznej.

Zbiórka dostępna jest tutaj.

O pożarze pisaliśmy w artykule "Pożar poddasza kamienicy. Strażacy uratowali rodzinę!"

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.