bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2977

Wymazobusy pobiorą próbki od mieszkańców na kwarantannie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Urząd Miejski w Bielsku-Białej podpisał 8 kwietnia umowę z dwiema pielęgniarkami, które w ramach wspólnej inicjatywy miasta i Starostwa Powiatowego będą jeździć tzw. wymazobusem i pobierać próbki konieczne do przeprowadzenia testów na koronawirusa od osób objętych kwarantanną. Umowa będzie obowiązywała do odwołania stanu epidemii.

Wymazobusy pobiorą próbki od mieszkańców na kwarantannie
Wymazobusy pobiorą próbki od mieszkańców na kwarantannie · fot. Powiat Bielski


Miasto Bielsko-Biała oraz bielskie Starostwo Powiatowe podjęły wspólną inicjatywę, która ma usprawnić przeprowadzanie testów na koronawirusa. Jego przedmiotem są czynności polegające na pobieraniu próbek materiału biologicznego od osób objętych kwarantanną w miejscu ich zamieszkania/pobytu w celu przeprowadzenia badania w kierunku COVID-19 oraz dostarczenie ich do wskazanego laboratorium.
Zgodnie z umową, zamówienie jest realizowane przy użyciu aparatury i sprzętu medycznego oraz z wykorzystaniem leków, materiałów opatrunkowych, sprzętu jednorazowego użytku, a także środków ochrony osobistej niezbędnych do udzielania świadczeń zgodnie z obowiązującymi procedurami (np. maseczki, gogle, rękawice, fartuch, kombinezon, przyłbice itp.), które zapewnione są przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Zadanie realizowane jest przy wykorzystaniu transportu sanitarnego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Czas oraz szczegółowa organizacja i sposób wykonywania określa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną.

Wymazobusy to pomysł prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego i starosty bielskiego Andrzeja Płonki. Akcja jest jednym z działań podjętych po apelu dotyczącego epidemii, który wystosowało Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej. Również wojewoda śląski pozytywnie odniósł się do tej inicjatywy i włączył się w nią w ramach swoich ustawowych obowiązków.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj