bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4861

Maseczki trafią do seniorów z Bielska-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego do wszystkich bielskich Rad Osiedli trafią maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Łącznie radom przekazanych zostanie 3 tysiące sztuk bawełnianych maseczek.

maseczki, medycyna, koronawirus
Maseczki trafią do seniorów z Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Część z nich została zakupiona przez Urząd Miejski, a pozostałe pochodzą od prywatnych osób i grup inicjatywnych, które w czasie epidemii zaangażowały się w charytatywne szycie środków ochrony osobistej. Maseczki będą dystrybuowane przez członków rad wśród najbardziej potrzebujących bielskich seniorów. W akcję włączyli się również przedstawiciele Rady Seniorów Bielska-Białej.

Dystrybucja maseczek ma związek z wchodzącym w życie od czwartku 16 kwietnia 2020 roku obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik lub chustkę, zakrywającą zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy będą przebywać na ulicach, w urzędach, sklepach czy w miejscach świadczenia usług.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj