bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3305

Bielskie wymazobusy pomagają w Czernichowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

2 tzw. wymazobusy Bielskiego Pogotowia Ratunkowego pracują od rana w ośrodku opieki długoterminowej w Czernichowie. Do pobrania mają wymazy w kierunku koronowirusa od pacjentów i pracowników placówki, którzy obecnie znajdują się w ośrodku. To w sumie ok. 210 osób.

karetka, pogotowie ratunkowe
Bielskie wymazobusy pomagają w Czernichowie · fot. Powiat Bielski


Z prośbą o pomoc w opanowaniu sytuacji w ośrodku w Czernichowie, gdzie potwierdzono zakażenie koronawirusem zwrócił się do prezydenta Jarosława Klimaszewskiego starosta żywiecki Andrzej Kalata. Prezydent Klimaszewski i Andrzej Płonka starosta bielski, którzy od tygodnia finansują 2 tzw. wymazobusy zdecydowali, że nie zostawią bez pomocy sąsiadów. Obie załogi są mocno obciążone pracą, nie stoją „wolne”. Pomimo tego zdecydowano, że sytuacja w ośrodku opieki długoterminowej jest na tyle pilna, że pojazdy wysłano do Czernichowa. - W tym niezmiernie trudnym czasie epidemii trzeba być solidarnym. Liczymy na to, że pomoże to samorządowcom na Żywiecczyźnie zorganizować taką działalność na swoim terenie - mówi starosta Andrzej Płonka.

mp / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj