Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 16898

Kolejne zakażenia koronawirusem w Szczyrku

Kolejne 23 zakażenia koronawirusem wykryto w województwie śląskim - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Wśród zarażonych jest dwóch mieszkańców powiatu bielskiego.

Spośród 23 przypadków, potwierdzonych we wtorek przed południem przez Ministerstwo Zdrowia, jest dwóch mężczyzn z powiatu bielskiego - podał Śląski Urząd Wojewódzki. Mężczyźni w sile wieku będą musieli przebywać w izolacji domowej przez kolejne dwa tygodnie.

Według danych bielskiego Sanepidu z godziny 14.00 we wtorek dwoje zakażonych to mieszkańcy Szczyrku. To już szósta i siódma osoba z tego miasta, która zachorowała na SARS-CoV-2. W naszym regionie tylko w Bielsku-Białej odnotowano do tej pory większą liczbę zakażonych - siedemnastu.

W sumie w Bielsku-Białej i powiecie bielskim do tej pory stwierdzono 38 zarażeń koronawirusem. W kwarantannie domowej przebywa nadal 309 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym jest 897 mieszkańców. Pięć osób jest hospitalizowanych. Zanotowano również pięć ozdrowień.

mp / bielsko.info

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj