Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2020
  • 13 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10041

Oddział Urologii wrócił po kwarantannie. Lekarze i pielęgniarki są zdrowi!

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej uruchomił ponownie (po kwarantannie) Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej. Wszyscy przebywający na oddziale pacjenci oraz lekarze i pozostały personel medyczny mają ponownie ujemne wyniki na obecność SARS COV-2. Nikt nie jest zakażony koronawirusem.

szpital wojewódzki
fot. bielsko.info


Podczas kwarantanny żaden z przebywających na oddziale pacjentów nie mógł zostać wypisany do domu. Nikt nie mógł również zostać na oddział przyjęty.

Zgodę na wznowienie pracy Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej wydał bielski Sanepid. Pacjenci, którzy obecnie przebywają na oddziale, zostaną wypisani do domu, jeżeli ich stan zdrowia na to pozwoli. Koniec kwarantanny oznacza, że na oddział mogą być przyjmowani chorzy, wymagający hospitalizacji.

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej poddany został kwarantannie z końcem marca. Powodem był dodatni wynik na obecność SARS -COV-2 u jednego z pracujących tam lekarzy. Specjalista miał wcześniej kontakt z pacjentem przebywającym na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, który okazał się zakażony koronawirusem.

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej działa ponownie od soboty 11 kwietnia.

ups / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj