bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 marca 2020
  • wyświetleń: 7907

W Szczyrku powstał ośrodek kwarantannowy. Przyjmie 100 osób

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

100 osób może przyjąć ośrodek kwarantannowy uruchomiony w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku.

W Szczyrku powstał ośrodek kwarantannowy
W Szczyrku powstał ośrodek kwarantannowy · fot. Powiat Bielski


Pierwszą osobę przyjęto w miniony piątek (20 marca), obecnie przebywa tam 21 gości. Do ośrodka kierowane są tylko osoby zdrowe, które muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Są one kierowane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Osoba dociera na miejsce we własnym zakresie.

Pokoje dla kwaranntowanych znajdują się w wydzielonej części ośrodka, w segmencie C. - Nasi pracownicy nie mają bezpośredniego kontaktu z gośćmi. Przyjęcie do ośrodka odbywa się bezobsługowo przez tzw. śluzę. Kontaktujemy się z klientem tylko telefonicznie- informuje Beata Rakszawski, dyrektor zarządzający „Orlego Gniazda”.

Skierowani wchodzą do ośrodka wydzielonym wejściem. Przechodzą przez tzw. śluzę, w której znajduje się umywalka oraz środki dezynfekujące. Na stole znajdują kopertę z regulaminem pobytu, który muszą podpisać oraz klucz do pokoju. Kolejne 2 tygodnie przebywają w pokoju z łazienką. Nie mogą z niego wychodzić, mogą na określonych warunkach korzystać z balkonu. Posiłki dostarczane są 3 razy dziennie pod drzwi pokojów. Goście odbierają posiłek po otrzymaniu telefonu.

- Posiłki roznosi 4 pracowników, w tym ja. Mimo, że nie mamy bezpośredniego kontaktu z osobami przebywającymi na kwarantannie robimy to w maseczkach, goglach ochronnych i rękawiczkach”- mówi Beata Rakszawski. Reszta pracowników, np. przygotowujący jedzenie nie ma wstępu do segmentu C. Ośrodek testuje możliwość zakupów on-line dla przebywających na kwarantannie. „Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że część z nich trafia do nas prosto po przekroczeniu granicy i nie są w stanie zaopatrzyć się we wszystko. Ewentualne zakupy będą do nich dostarczane wraz z posiłkami - wyjaśnia Beata Rakszawski.

W przypadku, gdy u osoby kwaranntowanej pojawią się niepokojące objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem wdrażane są odpowiednie procedury. - Informowany jest sanepid, wzywane pogotowie. Chory jest przewożony do szpitala, a jego pokój dezynfekowany. Do tego celu kupiliśmy najnowsze na rynku urządzenie, takie jakiego używa się do sterylizacji sal operacyjnych - mówi Beata Rakszawski.

Wszystkie procedury obowiązujące w ośrodku kwaranntowanym zostały zaakceptowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bielsku-Białej. Ośrodek ma monitoring wewnętrzny (korytarze i wyjścia z pokoi są monitorowane przez 24 godz., o czym są poinformowane osoby odbywające kwarantannę) oraz zewnętrzny, jest także oznakowany i obecnie nie ma do niego wstępu dla osób postronnych. Złamanie zakazu jest zagrożone karą finansową.

mp / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj