bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 marca 2020
  • wyświetleń: 3296

Bielscy policjanci w walce z koronawirusem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Policjanci z bielskiej komendy i podległych komisariatów nieustannie udzielają wsparcia służbom sanitarnym.

Bielscy policjanci w walce z koronawirusem
Bielscy policjanci w walce z koronawirusem · fot. KMP Bielsko-Biała


Stróże prawa przede wszystkim sprawdzają przestrzegania kwarantanny przez mieszkańców miasta i powiatu oraz nowych przepisów porządkowych, wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Za ich złamanie grożą surowe kary. Walka z epidemią to nasz priorytet, tutaj jest obecnie nasza "pierwsza linia", ale nie znaczy to, że na pozostałych frontach pozwolimy na łamanie prawa.

Obecnie jednym z priorytetowych zadań dla bielskich policjantów jest zwalczanie rozprzestrzeniania się wirusa, w tym kontrola osób objętych kwarantanną oraz przepisów porządkowych, związanych z panującą w kraju epidemią.

Policjanci są na bieżąco doposażani w środki ochrony osobistej oraz dezynfekcyjne, wykorzystywane podczas czynności służbowych zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, to priorytet policji. Za złamanie przepisów wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia grożą surowe konsekwencje, a na pobłażanie ze strony stróżów prawa osoby nieodpowiedzialne, narażające na niebezpieczeństwo zdrowie innych, nie będą mogły liczyć.

Tam, gdzie toczy się walka z epidemią, jest pierwsza linia frontu. Policjanci są na niej od początku wybuchu epidemii i będą tam do jej końca. Stróże prawa są na bieżąco zaopatrywani w odpowiednie środki ochrony osobistej.

Policjanci apelują również, aby być z nimi szczerym. #NieKłamRatownikom ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną, czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj