Wiadomości

  • 23 marca 2020
  • wyświetleń: 23736

W Tychach zmarł mieszkaniec Szczyrku zarażony koronawirusem

W poniedziałek, 23 marca przed godziną 12.00 burmistrz Antoni Byrdy podał informację o pierwszej śmiertelnej ofierze koronawirusa w Szczyrku.

- Na podstawie oficjalnej informacji, która otrzymałem przed chwilą z PSSE, muszę przekazać smutną i przykra wiadomość - mamy pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa w Szczyrku - poinformował przed południem burmistrz Antoni Byrdy. - Proszę w tym trudnym momencie o zachowanie spokoju. Dbajmy o siebie i przestrzegajmy wszystkich zasad - dodał samorządowiec.

Według informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia, to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

- Z ustaleń inspektorów sanitarnych wynika, że mężczyznę jakiś czas temu odwiedziły osoby z Holandii. Gdy pojawiły się niepokojące objawy, mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Tychach - poinformowała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Podczas specjalnej konferencji prasowej sprzed szpitala "Megrez" w Tychach" poinformowano, że stan mężczyzny, który trafił do placówki w sobotę po południu, od początku był poważny - pacjent miał niewydolność oddechową, duszności oraz wysoką gorączkę. Miał też choroby układu krążenia. Na początku lekarze ocenili, że mężczyzna nie potrzebuje pomocy respiratora, jednak jego stan się pogorszył i zmarł w niedzielę przed południem. Mężczyzna miał kontakt z osobami z Holandii przez dziesięć dni.

Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są objęte kwarantanną przez służby sanitarne. Żona mężczyzny przebywa obecnie w domu na kwarantannie.

Mieszkaniec Szczyrku to ósma osoba, która zmarła w Polsce z powodu zakażenia koronawirusem. Do tej pory (godzina 12.40) w naszym kraju potwierdzono 684 przypadki zakażenia koronawirusem.

BM, mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj