Wiadomości

  • 20 marca 2020
  • 21 marca 2020
  • wyświetleń: 11085

Klimaszewski: w Bielsku-Białej nie żałujemy pieniędzy na testy

Prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski wziął przed południem udział w wideokonferencji, którą zorganizowała Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Podczas wydarzenia poruszane były kwestie związane z bieżącą sytuacją epidemiologiczną.

klimaszewski


- Nie ma problemu finansowego, nikt nie żałuje pieniędzy na testy. Jesteśmy w stanie przerobić odpowiednią ilość testów dla Bielska-Białej, 1000 czy 2000 testów nie jest problemem - powiedział Jarosław Klimaszewski.

Samorządowiec zwrócił też uwagę na braki w bielskiej służbie zdrowia: - Chciałbym zwrócić uwagę na to, co dzieje się ze środkami ochrony osobistej. Tutaj są braki. Dla przykładu - mój Szpital Miejski od początku sytuacji kryzysowej otrzymał tylko dwa razy po 50 litrów płynu odkażającego i to jest wszystko. Na szczęście działamy z miejscowym biznesem i dzięki temu w ten weekend ląduje samolot z Chin. Dzięki miejscowemu biznesowi, dzięki jednej z firm będziemy mogli zaopatrzyć nie tylko nasz szpital w maseczki, a tych maseczek będzie w sumie 165 tysięcy

Prezydent zwrócił też uwagę, że jednymi z najważniejszych osób, które walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu, są lekarze i służby mundurowe. - To dla nich najpierw powinny być dostępne testy - zauważył Klimaszewski.

W wideokonferencji z Małgorzatą Kidawą-Błońską, kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta oraz z Bartoszem Arłukowiczem, byłym ministrem zdrowia, wzięli udział przedstawiciele samorządów z całej Polski. Wśród nich, oprócz Jarosława Klimaszewskiego, byli między innymi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi czy też Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj