bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2020
  • wyświetleń: 4091

Lokalne firmy wspierają pogotowie w walce z koronawirusem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Urządzenia do dezynfekcji ozonem m.in. karetek i wozów strażackich przekazała na czas walki z pandemią koronawirusa firma „Klimors” z Kóz. Jest to wsparcie dla Bielskiego Pogotowia Ratunkowego oraz miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Podobną akcję zorganizowała firma "Rabbit" z Bielska-Białej.

Lokalna firma wspiera pogotowie w walce z koronawirusem - 18.03.2020
Lokalna firma wspiera pogotowie w walce z koronawirusem · fot. Powiat Bielski


To inicjatywa Andrzeja Płonki starosty bielskiego, który skontaktował się z właścicielem spółki działającej od lat w branży chłodniczej. - Ozonem czyści się np. klimatyzację w samochodzie. Zabija on grzyby, pleśnie i drobnoustroje. Liczymy na to, że w jakiś sposób spowolnimy tę zarazę - mówi samorządowiec. Pracownicy pogotowia i druhowie zostali przeszkoleni z obsługi użyczonego sprzętu.

Jak poinformował Andrzej Płonka, właściciel przedsiębiorstwa z Kóz jest gotowy pomóc w dezynfekcji pomieszczeń, jeśli zajdzie taka potrzeba, należących do placówek prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

- To świetna sprawa, która na pewno wzmocni bezpieczeństwo służb służących naszym mieszkańcom. Za solidarność w tym trudnym czasie właścicielowi Andrzejowi Nyczowi bardzo dziękuję - mówi starosta bielski.

W środę akcję ozonowania karetek pogotowia ratunkowego oraz innych pojazdów uprzywilejowanych rozpoczęła firma "Rabbit" z Bielska-Białej. - Każdy pomaga jak może oraz ile tylko może. My także możemy, więc włączamy się z pomocą. Od teraz do czasu uspokojenia sytuacji epidemicznej, bezpłatnie ozonujemy karetki pogotowia ratunkowego - mówią przedstawiciele firmy i dodają: Serdecznie zapraszamy wszystkich ratowników medycznych i w razie konieczności także inne służby walczące na linii frontu.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj