Wiadomości

  • 17 marca 2020
  • 18 marca 2020
  • wyświetleń: 15683

Akcja #BielskoSobiePomaga. Bielszczanie trzymajmy się razem!

Trudny czas, w którym przyszło nam się zmierzyć ze stanem epidemii, może być przyczynkiem do tego, by zwrócić uwagę na otoczenie. Pamiętając o tym, że nie jesteśmy sami, możemy wyciągnąć pomocną dłoń do słabszych, potrzebujących lub przeżywających kryzys. W związku z powyższym rozpoczęliśmy akcję #BielskoSobiePomaga, która ma na celu otwarcie się na innych.

bielsko-biała
Ruszamy z akcją #BielskoSobiePomaga · fot. Dron Media - Szkolenia VLOS/Aerial Productions


Rząd wprowadził środki ostrożności, które mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczać jego skutki społeczne. Zamknięto przedszkola, szkoły i uczelnie, instytucje kultury, kina, ograniczono działalność restauracji i punktów usługowych. Mieszkańcom zalecono przebywanie w domach, z dala od dużych skupisk ludzkich. Zastosowanie się do zaleceń jest szczególnie ważne dla osób chorych i tych w podeszłym wieku, bowiem to one są w grupie największego ryzyka.

W związku z tym postanowiliśmy rozpocząć akcję #BielskoSobiePomaga, która ma na celu otwarcie się na innych. W tym miejscu zachęcamy mieszkańców do zainteresowania się losem sąsiadów, którzy mogą potrzebować pomocy w zrobieniu zakupów, umówieniu wizyty u lekarza lub załatwieniu sprawy w urzędzie.

Nie jest nam obojętny również los przedsiębiorców, którzy zmuszeni zostali do ograniczenia lub zawieszenia swoich działalności. Zachęcamy firmy i osoby, które kontynuują swoją pracę, do przesłania nam informacji o możliwości skorzystania z ich usług (godziny pracy, forma działalności - na wynos, na telefon, z dojazdem do klienta itp.). Co ważne, dane uzupełniają samodzielnie i na bieżąco właściciele firm. Portal bielsko.info udostępnił bezpłatny formularz, w którym można podać wszelkie informacje na temat funkcjonowania sklepu w czasie epidemii, a przede wszystkim godziny otwarcia. Wypełnienie formularza zajmuje 2-3 minuty.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do zjednoczenia się pod hasztagiem #BielskoSobiePomaga. Będziemy śledzić posty w mediach społecznościowych oznaczone tym hasłem. Te, które będą dotyczyć podejmowanych przez czechowiczan działań na rzecz innych, będziemy publikować na naszym portalu.

Pomysłodawcą i inicjatorem akcji #BielskoSobiePomaga jest redakcja portalu bielsko.info.

Ponadto informujemy o działaniu aplikacji dla wolontariuszy IHELPYOU.app. Jest to narzędzie ułatwiające niesienie pomocy, dedykowane tym, którzy chcą pomóc osobom starszym lub wszystkim, którzy nie mogą wyjść z domu. Na stronie ihelpyou.app każdy, kto czuje się na siłach pomagać innym, może dokonać szybkiej rejestracji i określić jakiego zakresu obowiązków jest w stanie się podjąć.

Z wolontariuszem można się skontaktować klikając na mapie ikonkę znajdującą się w pobliżu miejsca naszego zamieszkania. W szybki sposób możemy przekonać się, czy wolontariusz może np. zrobić i przywieźć zakupy, wyprowadzić psa lub wyświadczyć inną przysługę.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

BM, mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj