Wiadomości

  • 17 marca 2020
  • 22 marca 2020
  • wyświetleń: 5813

Koronawirus. "Zupa za Ratuszem" pomaga bezdomnym

Epidemia koronawirusa spowodowała, że wiele osób pozostaje w domach. Ale są na ulicach naszego miasta ludzie, którzy zostali dosłownie bez chleba, którzy głodują i cierpią - bezdomni. Organizacja "Zupa za Ratuszem" postanowiła pomóc potrzebującym, a swoją cegiełkę może dołożyć każdy poprzez zbiórkę internetową.

Zupa za Ratuszem, pomoc bezdomnym
fot. facebook.com/pg/ZupaZaRatuszem


Wydawać się może, że świat się kończy, koronawirus zbiera żniwo, większość z nas siedzi zamknięta w domach i modli się o szybki koniec epidemii. Ale są na ulicy ludzie, którzy zostali dosłownie bez chleba, którzy głodują i cierpią - bezdomni. Nie nam oceniać co sprawiło, że wylądowali na ulicy, za każdym z nich kryje się osobna historia. I potrzebują naszej pomocy.

Kilkoro wolontariuszy z grupy Zupa za Ratuszem (https://www.facebook.com/ZupaZaRatuszem/) postanwiło w imię ewangelicznej miłości iść i pomóc tym ludziom. - Planujemy przygotowanie paczek żywnościowych - chleb, konserwy, warzywa/owoce - i wydawanie ich im co jakiś czas. Jednak wiąże się to z dużymi kosztami i dlatego prosimy o wpłacanie nawet najmniejszych kwot, całość zostanie przekazana na pomoc ubogim - mówią organizatorzy przedsięwzięcia.

Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę i pomóc bezdomnym poprzez zbiórkę internetową na stronie zrzutka.pl/msg9cr

Bezdomnym pomaga również kuchnia św. Brata Alberta w Bielsku-Białej, która rozdaje im codziennie ciepły posiłek, czystą odzież. Każdy potrzebujący może również skorzystać z łaźni.

Działamy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga!

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj