Wiadomości

  • 17 marca 2020
  • wyświetleń: 5934

W Szpitalu Wojewódzkim paczki odbierane są tylko przez godzinę

Szpital Wojewódzki zmienia godziny przekazywania paczek pacjentom, którzy są hospitalizowani w placówce. Na wszystkich oddziałach obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, jednak bliscy osób hospitalizowanych mają możliwość dostarczenia im potrzebnych rzeczy.

szpital wojewódzki
fot. bielsko.info


Od 17 marca personel danego oddziału będzie odbierał paczki codziennie w godz. 17.00-18.00, wcześniej odbywało się to w godz. 16.00-18.00. Każda przesyłka powinna zostać odpowiednio opisana. Musi znaleźć się informacja o jej zawartości oraz imię, nazwisko i data urodzenia pacjenta, dla którego jest przeznaczona.

W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa 2019-nCoV wdrożone zostaną w szpitalu kolejne środki ostrożności. Dla uniknięcia większych skupisk ludzi ochrona będzie wpuszczała po jednej osobie, która podejdzie na dany oddział i zostawi paczkę. Dopiero po jej wyjściu wpuszczona zostanie kolejna osoba.

- Koronawirus 2019-nCoV wywołuje chorobę Covid-19 i rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Dlatego apelujemy, aby dokładnie i długo myć ręce. W naszej placówce zamontowane zostały dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk m.in. w holu głównym. Każdy kto wchodzi i wychodzi ze szpitala powinien odkażać ręce - przypomina Anna Szafrańska. - Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego takie postępowanie zabija koronawirusa SARS-Cov-2, jeżeli znajdzie się na dłoniach. Dezynfekcja rąk chroni również przed innymi patogenami i przenoszeniem infekcji. Przy kasłaniu i kichaniu należy zakrywać usta i nos, a także zachować co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają - dodaje rzecznik.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj