Wiadomości

  • 16 marca 2020
  • wyświetleń: 20653

Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Tychach

W poniedziałek, 16 marca Ministerstwo Zdrowia podało informację o pierwszym przypadku koronawirusa w Tychach.

koronawirus w tychach


- Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w poniedziałek, 16 marca o godzinie 8.43 Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź).

Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Jak poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego chorzy w Tychach i Cieszynie są obywatelami Ukrainy. Mężczyźni są w sile wieku, ich stan jest dobry.

BM / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj