Wiadomości

  • 13 marca 2020
  • 15 marca 2020
  • wyświetleń: 8592

Wybierasz się w góry? Sprawdź, czy schronisko jest otwarte

Miejski Ratusz poinformował, że Kolej Linowa Szyndzielnia będzie zamknięta od piątku, 13 marca, do odwołania. Zamknięcie kolejki ma związek ze wzrastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jednak ograniczenia nie obowiązują schronisk - poinformował nas dzisiaj Jerzy Kalarus, prezes spółki "Karpaty" któremu podlegają między innymi bielskie schroniska.

szyndzielnia
Kolej Linowa Szyndzielnia będzie zamknięta. Schronisko pozostanie otwarte.


Jak udało nam się dowiedzieć w spółce "Karpaty", w najbliższym czasie nie planuje się zamykania schronisk PTTK. - Jednak apelujemy do turystów o rozsądek i odpowiedzialne planowanie wycieczek - powiedział nam Jerzy Kalarus. Jak powiedział nam prezes spółki "Karpaty", wszystko zależy od samych schronisk. - Obiekty same mają podejmować decyzję, czy będą otwarte, czy nie. Obecnie jako spółka nie planujemy odgórnych zaleceń.

Portal bielsko.info ustalił, że schroniska najbliższe Bielsku-Białej, czyli obiekty na Szyndzielni, Klimczoku, Błatniej oraz Magurce Wilkowickiej w najbliższym czasie będą otwarte. - Nie ma na razie konieczności, aby zamykać obiekty - poinformowano nas w schronisku PTTK na Błatniej.

A co z Babiogórskim Parkiem Narodowym? W biurze BPN poinformowano nas w piątek, że szlaki są otwarte dla turystów. Zamknięta do odwołania jest jedynie wystawa stała, nie odbędą się również wszystkie zaplanowane imprezy, spotkania oraz wernisaże.

Mimo tego, przed wyjściem w góry zalecamy sprawdzenie czy szlaki są dostępne dla odwiedzających oraz czy dane schronisko jest dostępne dla turystów. Przypominamy również, że zamknięty do odwołania jest Tatrzański Park Narodowy. Apelujemy również o rozsądek w planowaniu wypraw górskich.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj