bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 marca 2020
  • 14 marca 2020
  • wyświetleń: 17376

Zawieszona działalność instytucji w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Samorząd zawiesza działalność instytucji kultury. Jest to decyzja po dzisiejszym posiedzeniu sztabu kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Od jutra działalność zawieszają teatry. Nie odbędą się także zaplanowane na najbliższy czas imprezy w Bielskie Centrum Kultury, Książnicy Beskidzkiej i Młodzieżowym Domu Kultury. Zamknięte będą też miejskie baseny oraz inne instytucje.

Dziś po południu odbyło się zwołane w trybie pilnym przez Prezydenta Miasta Jarosława Klimaszewskiego posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone epidemii koronawirusa.

Aktualną sytuację w naszym mieście omówił dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego - Jarosław Rutkiewicz. Podkreślił, że w Bielsku-Białej nie ma - jak dotychczas - żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Zalecił jednocześnie podjęcie wszelkich możliwych działań o charakterze profilaktycznym, które zapobiegną jego ewentualnemu rozprzestrzenieniu się.

W związku z powyższym zadecydowano o zawieszeniu do odwołania działalności Bielskiego Centrum Kultury, Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek „Banialuka”.

Loading...


Zostają też odwołane planowane na najbliższy czas imprezy we wszystkich placówkach Miejskiego Domu Kultury oraz w Książnicy Beskidzkiej i wszystkich jej filiach. Dodatkowo w Miejskim Domu Kultury zostają zawieszone zajęcia dla seniorów jako grupy najbardziej narażonej na skutki zarażenia koronawirusem, a w Książnicy Beskidzkiej i jej filiach zostają zamknięte czytelnie.

Od czwartku nieczynne będą także basen „Troclik” na Osiedlu Karpackim oraz pływalnia AQUA na Osiedlu Langiewicza. Odwołane zostają ponadto wszystkie wydarzenia i imprezy organizowane przez Urząd Miejski oraz podległe mu jednostki.

Od czwartku zawieszają działalność także wszystkie funkcjonujące na terenie miasta kluby seniora.

Prezydent zwraca się także do dyrektorów wszystkich bielskich placówek oświatowych o odwołanie zaplanowanych na najbliższe tygodnie akademii, uroczystości, występów i innych imprez.

Prezydent apeluje także do prywatnych organizatorów przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i sportowych o ich przełożenie na inny termin.

sid / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj