Wiadomości

  • 9 marca 2020
  • 10 marca 2020
  • wyświetleń: 16721

Ograniczenia w odwiedzinach pacjentów w bielskich szpitalach

W poniedziałek, 9 marca sieć obiegła wiadomość o podejrzeniu koronawirusa w Bielsku-Białej. Na ten moment nie ma szczegółowych informacji w tej sprawie, jednakże z nieoficjalnych źródeł udało nam się dowiedzieć, że około godziny 18.00 do Szpitala Pediatrycznego mieli zgłosić się rodzice z gorączkującą dziewczynką, która wróciła z Włoch. Dziecko miało zostać przetransportowane do szpitala, w którym funkcjonuje oddział zakaźny. Tymczasem w Szpitalu Pediatrycznym i Szpitalu Wojewódzkim zostały wprowadzone ograniczenia w odwiedzinach pacjentów.

Podejrzenie koronawirusa w Bielsku-Białej.Szpital Pediatryczny zamknięty
Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej - 9.03.2020 · fot. sid / bielsko.info


Poza informacją o rzekomym odesłaniu gorączkującej dziewczynki na oddział zakaźny w innym szpitalu, otrzymaliśmy wiadomość, że godzinę później inni rodzice, którzy zgłosili się wraz z dzieckiem do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej uzyskali od personelu niepokojącą informację o tym, że "szpital jest zamknięty i nie przyjmuje pacjentów z powodu koronawirusa". Chłopiec z podejrzeniem wstrząsu mózgu został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach Ligocie.

Jeden z naszych reporterów udał się na miejsce, by zweryfikować otrzymane informacje. Nic nie wskazuje na to, by Szpital Pediatryczny był zamknięty - pacjenci i rodzice wchodzą i wychodzą z placówki bez przeszkód. Ponadto stacja pogotowia ratunkowego w Bielsku-Białej uspokaja, że szpital pracuje normalnie.

Ograniczone odwiedzinyW poniedziałek, 9 marca na stronie internetowej Szpitala Pediatrycznego pojawił się komunikat: - Szanowni Rodzice i Opiekunowie. Z uwagi na zagwarantowanie naszym małym pacjentom bezpiecznej hospitalizacji oraz bezpiecznego pobytu z dniem 9 marca 2020 ograniczam odwiedziny u pacjentów - co oznacza, że przy jednym pacjencie może przebywać tylko 1 rodzic lub 1 opiekun. To samo dotyczy porad udzielanych na Izbie Przyjęć oraz Gabinetach Nocnej i Świątecznej Pomocy. Dyrektor Szpitala Pediatrycznego.

Natomiast w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej wprowadzono zakaz odwiedzin.

Informacja przed wejściem do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej
Informacja przed wejściem do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej - 9.03.2020 · fot. sid / bielsko.info


Informacja przed wejściem do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej
Informacja przed wejściem do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej - 9.03.2020 · fot. sid / bielsko.info


We wtorek taka sama decyzja została podjęta w Beskidzkiem Centrum Onkologii.

Zakaz odwiedzin w Beskidzkim Centrum Onkologii
Zakaz odwiedzin w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawla II

BM, sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj