Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 61653

[FOTO] Nadzór epidemiologiczny w jasienickiej przychodni zdrowia

O godzinie 11.00 policjanci interweniowali w rejonie ośrodka zdrowia w Jasienicy. Placówka nie przyjmowała pacjentów. Jak udało nam się dowiedzieć, na miejscu trwały działania związane z nadzorem epidemiologicznym. Policjanci pilnowali wejścia do budynku. Choć to na razie nieoficjalne informacje, wszystko wskazuje na to, że pacjent nie jest nosicielem koronawirusa.

Nadzór epidemiologiczny w przychodni. Policja zabezpiecza teren - 6.03.2020 · fot. sid / bielsko.info


Na drzwiach ośrodka zdrowia wywieszono kartkę, że przychodnia jest nieczynna, a pacjenci proszeni są o zgłaszanie się do ośrodków w Grodźcu, Międzyrzeczu, Rudzicy i Mazańcowicach. Policja potwierdziła, że od godziny 11.00 prowadzone są działania w Jasienicy, jednak rzecznik prasowy nie ujawnił żadnych szczegółów akcji.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej uspokaja, że nie dzieje się nic szczególnego. - Na miejscu trwają rutynowe działania związane z nadzorem epidemiologicznym - poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej, dr n. med. Jarosław Rutkiewicz.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, dziś do przychodni w Jasienicy zgłosił się obywatel Ukrainy, pracownik lokalnej firmy transportowej. Mężczyzna z objawami grypowymi poinformował, że wrócił z Włoch. W związku z podejrzeniem koronawirusa uruchomiono procedury bezpieczeństwa.

Czekamy na odpowiedź rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego, którego poprosiliśmy o więcej informacji. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że u pacjenta z podejrzeniem koronawirusa stwierdzono ropne zapalenie gardła.

Ariel Brończyk, sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj