bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 3880

Centrum w Lipniku i zatoka w Starym Bielsku do przebudowy

W Miejskim Zarządzie Dróg trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na prace, które zmienią układ drogowy w centrum Lipnika, gdzie istniejące drogi wraz z nowym odcinkiem utworzą pętlę wokół centralnego placu.

lipnik
Centrum w Lipniku · fot. UM Bielsko-Biała


Gotowe są dwa projekty, wspólnie dotyczące tego miejsca w Lipniku, które powinno zostać uporządkowane. Zadanie będzie się nazywać Przedłużenie ulicy Lipnickiej w formie zagospodarowania centrum wraz z częścią ulicy Podgórnej.

Jego realizacja planowana jest w cyklu dwuletnim. Projekt przewiduje przebudowę chodników, zatoki autobusowej, jezdni, zjazdów publicznych, budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę infrastruktury towarzyszącej. Powstanie nowy odcinek ul. Lipnickiej pod obwodnicą, biegnący w pobliżu kościoła.

- W tej chwili cały plac jest zagospodarowany dość przypadkowo. Zależy nam, by rozwiązanie było bezpieczniejsze, bardziej funkcjonalne. Chodzi też o względy estetyczne - mówi dyrektor MZD Wojciech Waluś.

Drugi przygotowywany przetarg dotyczy nowej zatoki dla osób niepełnosprawnych przy ul. Sobieskiego w pobliżu Centrum Środowiskowego Domu Samopomocy. Zatoczkę wygospodarowano z pasa drogowego. Będzie mniejsza niż autobusowa, ale zmieści się na niej np. bus. Podobną mamy przy ul. Piastowskiej na wysokości ul. Żółkiewskiego.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.