Wiadomości

  • 5 marca 2020
  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 6595

O spalarni we wszystkich osiedlach. Spotkania aż do wakacji

W mieście odbywać się będą spotkania informacyjne w sprawie ewentualnej budowy w Bielsku-Białej instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych.

spotkanie w wapienicy
fot. bielsko.info

Pierwsze z cyklu spotkań - dla mieszkańców Wapienicy - zaplanowano 12 marca o godz. 18.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Cieszyńskiej 393. O terminach i miejscach kolejnych spotkań Urząd Miejski będzie informować na bieżąco, po uzgodnieniu z zainteresowanymi Radami Osiedli.

Uruchomiona została specjalna strona internetowa wyjaśniająca zasady działania instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych - http://www.itpobielskobiala.pl Wszyscy zainteresowani tym tematem będą mogli za pośrednictwem strony zadawać pytania dotyczące tego typu inwestycji.

Rada Miejska Bielska-Białej na sesji 28 stycznia przyjęła uchwałę akceptującą rozpoczęcie działań zmierzających do powstania w Bielsku-Białej instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Jest to na razie uchwała intencyjna, pozwalająca rozpocząć dyskusję nad takim rozwiązaniem.

- Z informacji, które mamy obecnie, wynika, że instalacja termicznego przetwarzania odpadów, potocznie nazywana spalarnią, to najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Takie instalacje powstają na całym świecie, również w Polsce. Nie są w żaden sposób szkodliwe. To, co się wydziela z ich kominów, jest często czystsze niż powietrze dookoła. Czy w Bielsku-Białej powstanie spalarnia odpadów? Uczciwa odpowiedź na dzisiaj brzmi: nie wiem. Chodzi nam o to, aby cykl związany z gospodarką odpadami w naszym mieście był jak najbardziej ekologiczny. Ja też tutaj mieszkam i gdyby spalarnia była szkodliwa, sprzeciwiałbym się tej inwestycji. Nie zamierzam podejmować tak ważnej dla miasta decyzji tylko z moimi współpracownikami, w zaciszu gabinetu. Na każdym etapie dochodzenia do tej decyzji będziemy pytać o zdanie mieszkańców miasta - mówi prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia, biogazownia, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj