Wiadomości

  • 3 marca 2020
  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 7471

Nowe wytyczne dla restauratorów. Ogródki na Rynku bardziej estetyczne

Za niecały miesiąc na bielski Rynek powrócą ogródki gastronomiczne. W tym roku restauratorzy, którzy zdecydują się na dzierżawę, będą musieli spełnić jeszcze więcej warunków.

bielskobiala,bielsko,starowkabielsko,rynekbielsko,weekend,wakacje,lato,fotodnia,instagram
#bielskobiala #bielsko #starowkabielsko #rynekbielsko #weekend #wakacje #lato - 12.08.2018


Przypominamy, że kilka lat temu wprowadzono wymóg, aby wszystkie ogródki gastronomiczne posiadały parasole w jednolitym, kremowym odcieniu. Od 1 kwietnia restauratorzy będą musieli spełnić dodatkowe wymogi. Granice poszczególnych ogródków gastronomicznych (modułów) muszą być wydzielone ażurowymi płotkami o max. wysokości 90 cm (niemocowane trwale z podłożem).

Ponadto każdy ogródek ma być przyozdobiony kwiatami w donicach o długości 40 cm, w kolorze ciemny brąz lub antracyt, mocowanych na poręczy płotka gastronomicznego hakami stalowymi, w kolorze czarnym lub antracytowym. Koncepcje zastosowanych roślin, płotków oraz donic dzierżawcy muszą uzgodnić w Wydziale Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, do 14 dni przed ich planowanym montażem.

Ogródki na Rynku będą czynne do końca września.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.