bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 lutego 2020
  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 7074

Jaworze obawia się spalarni? Rada Gminy przyjęła stanowisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Rada Gminy Jaworze jednomyślnie przyjęła uchwałę w sprawie stanowiska wobec działań w zakresie realizacji przedsięwzięć zmierzających do powstania na terenie Miasta Bielska-Białej instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych oraz kierunków działań Wójta Gminy Jaworze w tym zakresie.

Rada Gminy Jaworze
Rada Gminy Jaworze - 27.02.2020 r. · fot. UG Jaworze


W preambule uchwały czytamy o walorach turystycznych Jaworza i tradycjach uzdrowiskowych miejscowości, sięgających 1862 roku.

- Nie negując prawa władz samorządowych Gminy - Miasta Bielska-Białej do podejmowania decyzji o kierunkach własnego rozwoju lokalnego, Rada Gminy Jaworze stoi na straży dobrostanu mieszkańców Jaworza, których jest demokratycznie wybranym organem przedstawicielskim - czytamy w uchwale.

W uchwalonym jednomyślne stanowisku czytamy, że Rada Gminy Jaworze z uwagą będzie śledzić proces decyzyjny w zakresie planowanej inwestycji termicznego zagospodarowania odpadów, zarówno w zakresie lokalizacji przedmiotowego obiektu, jak i w odniesieniu do rzeczywistych lub oczekiwanych skutków jego funkcjonowania w sferze społeczno-gospodarczej i środowiskowej regionu - tak w krótkim, jak i w długim horyzoncie czasowym.

- Rada Gminy Jaworze, uznając za wciąż aktualne starania i dążenia do przywrócenia naszej miejscowości statusu uzdrowiska oraz przyjęcia w ślad za tym nazwy Jaworze-Zdrój, będzie podejmować w szczególności działania zmierzające do ochrony jakości życia na obszarze Gminy Jaworze oraz zachowania środowiska naturalnego w niepogorszonym stanie - czytamy w uchwale.

Poniżej publikujemy pełną treść uchwały.

Treść uchwały Rady Gminy Jaworze

uchwała jaworze

uchwała jaworze

uchwała jaworze

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj