Wiadomości

  • 25 lutego 2020
  • 26 lutego 2020
  • wyświetleń: 42708

Wójt odwołał zajęcia dydaktyczne w szkole. Obawa przed koronawirusem

Pacjentka, która zgłosiła się w poniedziałek do Szpitala Wojewódzkiego z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, jest nauczycielką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach. Kobieta prowadziła wczoraj lekcje z dziećmi. Wójt Jasienicy postanowił odwołać zajęcia dydaktyczne w placówce do czasu uzyskania wyników badań.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mazańcowicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mazańcowicach · fot. bielsko.info


Przypominamy, że w poniedziałek po południu kobieta powracająca z Rzymu zgłosiła się na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Pacjentka dzień wcześniej miała gorączkę. Zgodnie z procedurami trafiła do izolatki. Wieczorem została przetransportowana karetką na oddział zakaźny Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule "Do bielskiego szpitala zgłosiła się pacjentka z objawami koronawirusa".

Okazuje się, że kobieta jest nauczycielką w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach. W poniedziałek normalnie prowadziła lekcje z uczniami, mimo tego, że dzień wcześniej miała gorączkę i nie czuła się najlepiej. Prosto po pracy zgłosiła się do szpitala.

Jak udało nam się ustalić, kobieta nie poinformowała swojego pracodawcy o zaistniałej sytuacji. Wiadomości dotarły drogą pantoflową do władz gminy Jasienica.

- Podjąłem decyzję, jako organ prowadzący, że do czasu otrzymania wyników badań, wstrzymana zostaje edukacja w tej szkole. Świetlice czy zajęcia opiekuńcze będą prowadzone, więc jak ktoś nie ma z kim zostawić dzieci, to może posłać je do szkoły - mówi wójt Janusz Pierzyna.

Gospodarz Jasienicy dodaje, że na chwilę obecną nauczycielka nie ma objawów koronawirusa, a wyniki badań wykluczające zakażenie powinny być znane w środę lub czwartek.

- Do momentu, gdy nie będzie wyników badań, placówka w zakresie otwartej działalności dydaktycznej będzie zamknięta - dodaje Janusz Pierzyna. Wójt Jasienicy uważa, że nauczycielka zachowała się karygodnie, gdyż nie poinformowała swojego pracodawcy ani wczoraj, ani dziś, o pobycie w szpitalu.

Ariel Brończyk, sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj