Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2020
  • wyświetleń: 3458

Będą nowe projekty rewitalizacji dwóch miejskich parków

Po szczegółowej, kilkutygodniowej analizie projektów rewitalizacji Parku Włókniarzy oraz parku przy Ratuszu przez wydziały Urzędu Miejskiego, konsultacjach z ekspertami oraz po zasięgnięciu opinii właściwych rad osiedli prezydent miasta podjął decyzję o odstąpieniu od realizacji inwestycji w planowanym do tej pory zakresie.

bielskobiała,bielsko,parkratuszowy,ratuszbielsko,jesień,ilovebb,fotodnia,instagram
Park przy Ratuszu


Projekty, które powstały w 2016 r., nie uwzględniają w wystarczającym zakresie ochrony zieleni (była dostateczna podczas tworzenia projektu). Aktualnie w związku z coraz szybszymi zmianami klimatu, należy bardziej szczegółowo planować wszelkie inwestycje ingerujące w zieleń i dlatego w ubiegłym roku wprowadzono w Bielsku-Białej zarządzeniem prezydenta miasta Karty ochrony drzew. Utworzono także funkcję ogrodnika miejskiego.

Obecnie ogrodnik miejski - w oparciu m.in. o wspomniane Karty ochrony drzew - przygotowuje koncepcję dla wykonania nowych projektów rewitalizacji parków.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.