Wiadomości

  • 18 lutego 2020
  • 19 lutego 2020
  • wyświetleń: 9214

Urząd Miejski: Mieszkańcy Wapienicy są wprowadzani w błąd

Urząd Miejski w Bielsku-Białej opublikował komunikat, w którym czytamy, że mieszkańcy Wapienicy zostali wprowadzeni w błąd. Chodzi o banery rozwieszone w dzielnicy, z których można wywnioskować, że 20 lutego odbędzie się spotkanie ws. planów budowy spalarni śmieć w Wapienicy.

spalarnia
Jeden z wielu powieszonych w Wapienicy banerów · fot. stopspalarni.com


- W związku z rozwieszanymi na terenie Wapienicy banerami powiadamiającymi o mającym się odbyć 20 lutego o godzinie 18:00 w tamtejszym Domu Kultury spotkaniu w sprawie spalarni odpadów informujemy, że ich treść jest niezgodna z prawdą i wprowadza mieszkańców w błąd - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego.

We wspomnianym terminie w Domu Kultury w Wapienicy odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące Strategii Rozwoju Bielska-Białej do roku 2030.

- Jeśli w przyszłości zostanie podjęta kierunkowa decyzja w sprawie budowy w Bielsku-Białej instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych, sprawa na pewno będzie szeroko konsultowana z mieszkańcami miasta - dodają urzędnicy.

Przypominamy, że cześć mieszkańców Wapienicy sprzeciwia się wstępnym planom budowy spalarni na terenie byłej elektrociepłowni przy ulicy Londzina. Na Facebooku działa już grupa "STOP Spalarni śmieci w Bielsku-Białej", do której wciągu kilku dni dołączyło 1500 osób.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia, biogazownia, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj