Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2020
  • wyświetleń: 3557

[ZDJĘCIA] Ekumeniczne spotkanie duchownych i władz Bielska-Białej

Biskupi oraz duchowni Kościołów katolickiego i ewangelickiego spotkali się 30 stycznia z władzami Bielska-Białej i radnymi. W bielskim ratuszu pojawili się księża z parafii diecezjalnych i zakonnych z terenu Bielska-Białej.

Ekumeniczne spotkanie duchownych i władz Bielska-Białej - 30.01.2020 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Na zaproszenie przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Okrzesika i prezydenta Jarosława Klimaszewskiego do bielskiego Ratusza przybyli biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, biskup pomocniczy Piotr Greger i proboszczowie parafii katolickich w Bielsku-Białej i okolicach. Obecni byli też przedstawiciele miejscowych parafii ewangelicko-augsburskich ze zwierzchnikiem diecezji cieszyńskiej tego Kościoła biskupem Adrianem Korczago oraz jego poprzednikiem w sprawowaniu tej funkcji Pawłem Anweilerem.

Noworoczne życzenia władzom miasta złożyli biskupi - katolicki i ewangelicki. Księża i radni miejscy podzielili się opłatkiem. Bp Pindel w swym wystąpieniu wskazał na przykładzie zmieniającego się wizerunku Bielska-Białej, w jaki sposób wirtualny świat określa postrzeganie świata realnego.

- Życzę Państwu, który sprawujecie rządy w tym mieście, aby także wizerunek tego miasta w mediach stawał się coraz bardziej zachwycający. Tym bardziej życzę, by zarządzanie tym światem realnym, zwłaszcza w tym, co od Państwa zależy, odbywało się w pokoju i poszukiwaniu dobra wspólnego wszystkich, którzy tu mieszkają i żyją - zaznaczył i zachęcił do utrwalenia w wirtualnej encyklopedii i słów Jana Pawła II, wypowiedzianych w Bielsku-Białej 22 maja 1995 roku: „Życzę temu miastu, aby w nim nigdy nie zabrakło miejsca dla Chrystusa”.

- Nam wszystkim, którzy w różny sposób zabiegamy o dobro wspólne, życzę Bożego pokoju, odporności na spotykającą nas wrogość i wytrwałości w realizacji tego co rozeznajemy jako naszą misję i posłannictwo. Wszak zarówno duchowni jak i samorządowcy realizują powołanie przewodnika w społeczności ludzkiej, czy we wspólnocie wiary. O to też modlić się będę, idąc za przykładem mojego poprzednika, bp. Tadeusza, o którym mogę zaświadczyć, że chętnie błogosławi ludziom i miejscom, które spotyka i mija. A także modli się o pomyślność ludzi i instytucji - zapewnił na koniec.

BM / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.