Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1477

Wawel rozdał 5 ton słodyczy. Trafiły również do Bielska-Białej

W ramach tegorocznej edycji świątecznej akcji "Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja" realizowanej przez Wawel i Fundację "Wawel z Rodziną" do 426 Domów Dziecka w całej Polsce zostało przekazanych ponad 5 ton słodyczy. Świąteczne zestawy słodkości Wawel trafiły także do placówek w województwie śląskim - w tym do 3 Domów Dziecka w Bielsku-Białej.

wawel
fot. materiały prasowe


"Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja" to projekt realizowany przez Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną”. Do tej pory, dzięki cyklicznym akcjom dla Domów Dziecka, organizowanym już od 11 lat, pracownicy marki Wawel w ramach wolontariatu przekazali aż 127 ton słodyczy ponad 440 placówkom opiekuńczo-wychowawczym w całej Polsce.

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, przed Świętami Bożego Narodzenia, domy dziecka otrzymały od marki Wawel i Fundacji "Wawel z Rodziną" ponad 5 ton słodyczy. W pomoc najmłodszym włączyli się także znani i lubiani Influencerzy, którzy odwiedzili wybrane ośrodki i wręczyli podopiecznym słodkości.

Słodycze w grudniu trafiły łącznie do 3 placówek opiekuńczo-wychowawczych w Bielsku-Białej - do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Dom Dziecka", Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Pogotowie Opiekuńcze" oraz Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Dom Dziecka" przy ul. Lompy 9.

Słodkie zestawy marki Wawel umiliły Święta także 51 innym ośrodkom opiekuńczo - wychowawczym na terenie województwa śląskiego zlokalizowanym między innymi: w Zawierciu, Pszczynie, Katowicach, Częstochowie czy Bytomiu.

Fundacja "Wawel z Rodziną" od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny "Dobro od Dziecka", który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.