Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 listopada 2019
  • 1 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1874

Ratusz w Bielsku-Białej zostanie podświetlony na pomarańczowo

Za nami:

W dniach 30 listopada - 1 grudnia zabytkowy budynek Ratusza w Bielsku-Białej zostanie podświetlony na pomarańczowo.

ratusz


Organizacja Soroptimist International promuje kampanię „Orange the World - przeciwko przemocy wobec kobiet” odbywającą się na całym świecie pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka. Jest to największa na świecie kampania poświęcona tematowi przemocy wobec kobiet.

W kampanię włączył się również klub Soroptimist International w Bielsku-Białej, rozmieszczając na terenie miasta banery z hasłem „Razem przeciw przemocy wobec kobiet”, umieszczając plakaty w Muzeum Historycznym, Galerii Bielskiej BWA oraz w Teatrze Polskim, jak również rozdając ulotki z adresami miejsc, w których można szukać pomocy. Jednym z elementów akcji będzie symboliczne, pomarańczowe oświetlenie budynku Ratusza, które pojawi się w dniach 30 listopada - 1 grudnia.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.