Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 listopada 2019
  • 16 listopada 2019
  • wyświetleń: 1768

Światowy Dzień Ubogich: Msza i poczęstunek w katakumbach

Za nami:

III Światowy Dzień Ubogich obchodzony jest w całym Kościele powszechnym w niedzielę, 17 listopada. Diecezjalne obchody tego dnia pod patronatem Biskupa Bielsko-Żywieckiego będą miały swoją kulminację w sobotę, 16 listopada o godz. 13.00 na Mszy św. w kaplicy kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej (przy dworcu).

Światowy Dzień Ubogich w Bielsku-Białej - 17.11.2018
Światowy Dzień Ubogich w Bielsku-Białej - 17.11.2018 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Duchowni zapraszają osoby ubogie, bezdomne, żyjące w poczuciu osamotnienia i wykluczenia na Mszę św. z homilią psychologa ks. Wojciecha Pala o godz. 13.00 w kaplicy kościoła NSPJ w Bielsku-Białej (przy dworcu PKS).

Po Mszy św. o godz. 14.00 w katakumbach kościoła NSPJ odbędzie się spotkanie przy stole (ciepły posiłek i niespodzianka), koncert zespołu SECiM, czas uwielbienia z diakonia muzyczną Wspólnoty Miasto na Górze, świadectwa, pantomima i rozdanie drobnych upominków.

W ramach obchodów III Światowego Dnia Ubogich w naszej diecezji zapraszamy osoby ubogie, bezdomne, samotne, potrzebujące wsparcia i wspólnoty na spotkania towarzyszące:
  • 14 listopada o godz. 16.00 w kuchni Towarzystwa św. Brata Alberta w Bielsku-Białej przy ul. Legionów. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Miłość i Łaska Chrystusa.
  • 15 listopada o godz. 17.00 w schronisku dla ubogich w Bielsku-Białej przy ul. Stefanki. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Miasto na Górze.
  • 16 listopada o godz. 10.00 spotkanie z matkami samotnie wychowującymi dzieci w Domu Matki i Dziecka Caritas przy ul. ks. Brzóski.


Organizatorami Dnia są: Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Diakonia Wspólnoty Miasto na Górze, Wspólnota Miłość i Łaska Chrystusa, Towarzystwo Przyjaciół Św. Brata Alberta w Bielsku-Białej i Fundacja Nadzieja z Bielska-Białej. Spotkania wesprą sponsorzy: Renault Wektor Bielsko-Biała, Zakłady Przemysłu Mięsnego Łoboda z Gilowic i Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA z Wadowic. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Diecezjalne Anioł Beskidów i Bielsko-Żywiecki Gość Niedzielny.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.