Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2019
  • wyświetleń: 4082

Ta młodzież wie niemalże wszystko o Bielsku-Białej

W Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego „Dziedzictwo Kulturowe Regionu - Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej”. Była to już 35. edycja konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej.

młodzież
Ta młodzież wie niemalże wszystko o Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Z finalistami - młodymi pasjonatami historii naszego miasta - oraz ich nauczycielami spotkał się prezydent Jarosław Klimaszewski, który wręczył laureatom symboliczne dyplomy oraz nagrody. Podziękowania trafiły także na ręce pedagogów, którzy przygotowali do udziału w tym trudnym konkursie swoich podopiecznych.

W tegoroczną edycję konkursu zaangażowanych było 18 szkół w Bielsku-Białej (11 podstawowych i 7 średnich). W eliminacjach wewnątrzszkolnych we wrześniu uczestniczyło 126 uczniów. Spośród nich wybrano 45 (27 ze szkół podstawowych, 18 ze szkół średnich) uczestników etapu pisemnego, który odbył się w Bielskiej Szkole Przemysłowej 18 października. Po 10 najlepszych uczestników z każdego typu szkół brało udział w finale ustnym 29 października, który odbył się w Bielskiej Szkole Przemysłowej i ostatecznie zdecydował o kolejności. Finaliści to młodzi ludzie najlepiej orientujący się w problematyce historii i kultury Bielska-Białej.

- W dzisiejszych podstawach programowych nauczanie wiedzy o regionie zostało niemal w całości wyrugowane. Tym bardziej należy docenić zaangażowanie wielu nauczycieli oraz dyrekcji szkół w dzieło budzenia świadomości regionalnej i zainteresowania dziejami naszego miasta. Świadomość, że wśród młodzieży naszych szkół mamy tak wielu młodych ludzi, dla których życie naszej małej ojczyzny nie jest obojętne nastraja wyjątkowo optymistycznie. To oni będą w przyszłości budować dobrobyt naszego miasta. Oby ich entuzjazm i zaangażowanie nie osłabło. Należy mieć nadzieję, że nie będą jedynie mieszkańcami naszego miasta, ale świadomymi swojej roli obywatelami społeczności lokalnej miasta Bielska-Białej - mówił organizator konkursu, dr Rafał Butor.

Laureaci:

szkoły podstawowe
I miejsce - Marcin Wójcicki -Szk. Podstawowa Nr 13
II miejsce - Patryk Lada -Szk. Podstawowa Nr 30
III miejsce - Martyna Łoboz -Szk. Podstawowa Nr 6
IV miejsce - Małgorzata Malarz - Szk. Podstawowa Nr 13
V miejsce - Natalia Matlak - Szk. Podstawowa Nr 6 -Szk.
VI miejsce Szymon Klajmon - Szk. Podstawowa Nr 38
VII miejsce - Weronika Gawęda - Szk. Podstawowa Nr 29
VIII miejsce - Martyna Kwiatkowska -Szk. Podstawowa Nr 38 -Szk.
IX miejsce - Agata Pawlas - Szk. Podstawowa Nr 13 -Szk
X miejsce - Julia Domiter -Szk. Podstawowa Nr 9.

szkoły średnie
I miejsce - Wiktoria Warot - I LO
II miejsce - Adam Pudełko - Zespół Szk. Ekonom.
III miejsce - Wiktoria Lada - I LO
IV miejsce - Michał Englert - I LO
V miejsce - Martyna Szóstek - III LO
VI miejsce - Bartosz Bień - III LO
VII miejsce - Franciszek Ślusarczyk - V LO
VIII miejsce - Bartosz Lekki - V LO
IX miejsce - Karolina Płócienniczak - VIII LO
X miejsce - Aleksandra Czul - II LO

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.