bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2019
  • wyświetleń: 2290

Przewodniczący rady i dyrektor biura złożyli 100-latkowi życzenia

25 października br. setne urodziny obchodził bielszczanin Franciszek Probierz. Jubilat w bardzo dobrej formie powitał Przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Okrzesika oraz dyrektor Biura Rady Miejskiej Danutę Brejdak, którzy w imieniu samorządu złożyli jubilatowi życzenia.

Franciszek Probierz
Przewodniczący rady i dyrektor biura złożyli 100-latkowi życzenia · fot. UM Bielsko-Biała


Pan Franciszek pochodzący z Ziemi Olkuskiej ma bardzo bogaty życiorys. Jednak w zasadniczy sposób na jego drodze życia odznaczyła się II wojna światowa. Przez 5 lat był członkiem Armii Krajowej, to spowodowało, że po wojnie stale musiał się ukrywać. - Moja wojna trwała tak na dobre do 1956 roku i ogłoszenia amnestii. Wcześniej co jakiś czas musiałem zmieniać miejsce swojego pobytu - wspominał pan Franciszek.

Do Bielska-Białej przyjechał w 1962 roku, był inspektorem kontroli przemysłu włókienniczego. W wolnych chwilach robił... szachy. Jak ocenia wykonał własnoręcznie ponad 70 tysięcy figurek. Do dzisiaj jeździ samochodem i bardzo lubi oglądać w telewizji sport ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.