bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2019
  • wyświetleń: 5537

[ZDJĘCIA] 50-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Bielsku-Białej

25 października jubileusz 50-lecia swego istnienia obchodził Zespół Szkół Specjalnych im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zlokalizowany w Wapienicy.

[ZDJĘCIA] 50-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Placówkę odwiedzili liczni goście z prezydentem miasta Jarosławem Klimaszewskim, który złożył gratulacje jej uczniom i nauczycielom, podkreślając, jak ważna jest to placówka dla miasta, bo pracuje z wyjątkową młodzieżą, przygotowując ją do aktywności zawodowej.

Historię szkoły, która została utworzona w 1969 roku z pierwotną siedzibą przy ul. Sempołowskiej, przypomniała dyrektor Magdalena Bulińska. Od 1974 roku szkoła mieści przy ul. Wapienickiej, gdzie powstała dla niej z czasem wygodna baza wraz z warsztatami i zapleczem sportowym. W roku 1983 otrzymała imię Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i sztandar.

Szkołę ukończyło 3258 absolwentów, którzy zostali przygotowani do pracy zawodowej w specjalnościach - kucharz, cukiernik, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, pracownik obsługi hotelowej, a także do udziału w warsztatach terapii zajęciowej.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.