bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 października 2019
  • wyświetleń: 4209

Projekty łazienek - płytki w roli głównej

Materiał partnera:

Zastanawiasz się nad remontem łazienki i nie wiesz, jakie płytki wybrać? A może dopiero planujesz urządzenie domu lub mieszkania? Płytki stanowią doskonały materiał wykończeniowy do wilgotnych pomieszczeń. Jakie je wykorzystać, aby łazienka stała się przytulnym miejscem?

Projekty łazienek - płytki w roli głównej


Biel i pastele - gwarantowana świeżość w łazienceJasne kolory sprawiają, że mała łazienka wydaje się przestronniejsza. Z tego względu warto wykorzystać białe płytki. Sprawdzą się również w większych pomieszczeniach, gdzie można je swobodnie łączyć z ciemnymi barwami i bawić się różnorodnymi akcentami kolorystycznymi. Projekty łazienek wypełnione bielą tchną harmonią, a cała aranżacja emanuje lekkością. Aby uzyskać jeszcze lepsze optyczne powiększenie pomieszczenia, wprowadź do niego błyszczące elementy. Chromowane baterie i duże lustra stanowią pożądane punkty aranżacji. Białe płytki są bezpiecznym i ponadczasowym wyborem. Monotonię bieli można przełamać pastelowymi akcentami. Pastelowa podłoga, jedna ze ścian, szafka lub wydzielona przy pomocy koloru strefa prysznicowa urozmaicą wnętrze. Całą łazienkę można jednak utrzymać w bieli, bez obawy o nudę, wykorzystując płytki strukturalne. Tak samo jak w przypadku pastelowych wersji wykładamy nimi jedynie fragmenty pomieszczenia. Takie rozwiązanie zapewnia oryginalny efekt.

Płytki drewnopodobne - kompozycje z bieląDrewno jest materiałem sprawiającym, że wnętrze wydaje się przytulne. Z jego pomocą można łazienkę zamienić w domowe spa. Niestety nawet najlepsze gatunki drewna wymagają pielęgnacji oraz impregnacji, dlatego zdecydowanie lepszy wybór stanowią drewnopodobne płytki do łazienki. Łącząc je z białymi płytkami, stworzymy piękną aranżację w stylu skandynawskim. Do wyboru są najróżniejsze płytki, także imitujące drewno, które w postaci naturalnej nie nadaje się do użytkowania w łazience. Szerokiej gamie propozycji można przyjrzeć się na stronie GrupaMo. Płytki drewnopodobne i białe umożliwiają stworzenie aranżacji nie tylko w stylu skandynawskim, ale również prowansalskim, rustykalnym, eko, klasycznym, a nawet industrialnym.

Płytki bazowe w subtelnym kolorze i wyrazisty kontrastJeżeli boisz się eksperymentować z aranżacją łazienki, postaw na proste rozwiązania, które wcale nie są nudne. Eleganckie płytki bazowe w stonowanym kolorze ożyw pasmem płytek kontrastujących lub wyrazistym dekorem. Taki wariant można zastosować np. na wysokości wanny lub w połowie ściany. Wąskie dekory atrakcyjnie prezentują się, gdy przebiegają w dolnej i górnej części ściany. Aranżacja łazienki w odcieniu zgaszonej bieli, dowolnym odcieniu beżu czy szarości zyska zupełnie inny wymiar, gdy zagoszczą w niej dekory.

Dekoracyjne motywy - wyodrębnienie przestrzeniNowoczesne łazienki to nie tylko minimalizm, to również poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań. Łazienka składa się z kilku stref, które warto od siebie oddzielić w sposób wizualny. Wystarczy, że wannę obudujesz płytkami z niebanalnymi wzorami, np. w stylu marokańskim, a strefa kąpielowa od razu będzie kojarzyć z głębokim relaksem.