bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2019
  • wyświetleń: 3790

Zakłócanie ładu i porządku w Parku Mickiewicza. Posypały się mandaty

W nocy z piątku na sobotę Policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej i mundurowi ze Straży Miejskiej w Bielsku-Białej przeprowadzili wspólne działania. Odbyły się one w rejonie Placu Adama Mickiewicza i Parku Włókniarzy. Celem było przeciwdziałanie zakłócaniu ładu i porządku oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Sobotnia akcja to reakcja na zgłoszenia mieszkańców i radnych dotyczące łamania prawa w tym rejonie oraz zgłoszeń na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W nocy z piątku na sobotę stróże prawa z bielskiej dwójki razem ze Strażnikami Miejskimi przeprowadzili wspólne działania w rejonie Placu Adama Mickiewicza i Parku Włókniarzy. To właśnie tam zdaniem mieszkańców i radnych często dochodzi na łamania prawa, łamania ładu i porządku, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Ta okolica jest też wskazywana na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Miejsce to jest w bezpośrednim zainteresowaniu dzielnicowego tego rejonu. W tą okolice dyslokowane są też regularne patrole policji. Ponieważ pomimo to zgłoszenia się powtarzały, stróże prawa postanowili przeprowadzić wspólne działania. Ich celem było przeciwdziałanie łamaniu prawa, w szczególności zapobieganie najbardziej uciążliwych wykroczeń dla mieszkańców okolicy, takich jak zakłócanie ładu i porządku oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Mundurowi ujawnili kilkanaście wykroczeń polegających na zakłócaniu ładu i porządku, łamania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Na sprawców były nakładane mandaty karne lub stosowane inne środki przewidziane przez kodeks wykroczeń.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.