bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2019
  • wyświetleń: 5365

Badania za ubrania - zrób porządek w szafie i ze swoim zdrowiem!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Na początku października do Centrum Handlowego Sarni Stok przybędzie Fundacja Kwiat Kobiecości i jej akcja "Badania za ubrania". Gościem wydarzenia będzie aktorka Ada Fijał.

cytobus
Cytobus Fundacji Kwiat Kobiecości · fot. Kwiat Kobiecości


Wszystko zaczęło się od ekologicznego portalu fundraisingowego UbraniaDoOddania.pl, który w wiarygodny sposób pozwala pozbyć się niepotrzebnych już ubrań monetyzując je by wsparły organizacje charytatywne.

- W naszym portalu zamieniamy niepotrzebne ubrania w darowiznę finansową dla wybranej przez darczyńcę Organizacji charytatywnej, a przekazane ubrania wprowadzamy do ponownego obiegu zgodnie z założeniami gospodarki cyrkularnej. Sama współpraca pomiędzy portalem UbraniaDoOddania.pl, a Ogólnopolską Organizacją Kwiat Kobiecości, to jeden z naszych flagowych projektów, w którym wspieramy zbiórkę środków na zakup cytobusa, który zapewni Polkom z najmniejszych miejscowości dostęp do badań cytologicznych, które ratują życie - mów Iza Mysiura, Managing Director portalu Ubraniadooddania.pl.

W pierwszą sobotę października ubrania będzie można przynieść także do CH Sarni Stok, przekazać je na cel charytatywny - wesprzeć zakup cytobusu, czyli mobilnego gabinetu ginekologicznego. Fundacja Kwiat Kobiecości od początku 2018 roku podróżuje po Polsce pożyczonym cytobusem, dzięki któremu lekarze wykonują setki darmowych badań prowadząc jedną z największych akcji prozdrowotnych w kraju. Wiele gwiazd wsparło działania Fundacji, a Ada Fijał aktorka znana m.in. z seriali M jak Miłość, Ojciec Mateusz oraz Komisarz Alex jest jej ambasadorką i dzięki temu będzie ją można spotkać w CH Sarni Stok.

Podczas wydarzenia odbędzie się kilka spotkań z gwiazdą, która doradzi klientkom jak dbać o zdrowie, co jest modne w tym sezonie i jak być eko w świecie mody.

- Wszyscy mamy zalegające w szafach ubrania, których nie będziemy już nosić i przekazanie ich, zwłaszcza w październiku, miesiącu przypominającym kobietom o regularnych badaniach, na cel wspierający profilaktykę nowotworową jest szczególnie szczytne - mówi Anna Waluś, Dyrektor CH Sarni Stok.

cytologia


- Chcemy pokazać, że regularne badanie się może kojarzyć się z dobrą atmosferą i okazją do poznania ciekawych ludzi, a także przyjemnością zrobienia sobie prezentu dla siebie samej - dodaje.

"Badania za ubrania" odbędą się 5 października, od godziny 10:00 do 20:00, do Centrum przybędzie wtedy cytobus Fundacji Kwiat Kobiecości, w którym będzie można wykonać cytologię oraz test na HPV, E6, E7. Badania będą bezpłatne, klientki CH Sarni Stok zrobią je w zamian za oddaną podczas eventu niepotrzebną odzież, każdy 1 kg ubrań to 1 złotówka, która przyspieszy zakup cytobusu. Dodatkowo na wszystkie panie i panów czekają konkursy, upominki i wiele innych atrakcji.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj