bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2012
  • wyświetleń: 1980

Dzień Weganizmu w Bielsku-Białej

12 maja w samo południe na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej i o 17.00 w Vagina Cafe Vege Inicjatywa organizuje Dzień Weganizmu, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt.

Reklama

W sobotę o 12.00 rozpoczniemy malowanie pierwszego w Bielsku, wegańskiego, przenośnego graffiti, któremu towarzyszyć będzie wegański poczęstunek, a pięć godzin później w kawiarni Vagina Cafe (Plac Wolności 1/6) odbędzie się projekcja filmu "Making the connection" i degustacja wegańskich przysmaków, przygotowanych przez gospodynię Vaginy.

Celem akcji jest zapoznanie bielszczan z weganizmem jako dietą i filozofią życia, opartą na świadomym odrzucaniu produktów pochodzenia zwierzęcego i tym samym zwierzęcego cierpienia, związanego z obecnym chowem przemysłowym. Organizatorzy chcą pokazać konsumentom, że warto poszerzyć krąg naszej empatii również na zwierzęta i poprzez świadome, codzienne wybory konsumenckie poprawić ich dobrostan, co zrobić może każdy.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.