bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2019
  • 22 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 7319

W sierpniu rozpocznie się rozbiórka kominów elektrociepłowni

Jeszcze w tym roku oba kominy elektrociepłowni w Bielsku-Białej znikną z krajobrazu miasta. Prace rozbiórkowe rozpoczną się jeszcze w sierpniu.

Elektrociepłownia Bielsko-Biała - 06.06.2017
Elektrociepłownia Bielsko-Biała · fot. bielsko.info


W ramach prac rozbiórkowych zlikwidowane będą nie tylko kominy 160 m oraz 120 m ale również chłodnia kominowa i pozostałe budynki i budowle między innymi budynek kotłowni, maszynowni, rozdzielni, sprężarkowni.

- Według aktualnego harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę rozbiórka komina 160 m ma rozpocząć się w sierpniu i zakończyć w listopadzie, natomiast rozbiórka komina 120 m ma być przeprowadzona w okresie od października do końca grudnia 2019 r. Zgodnie z umową prace rozbiórkowe potrwają do kwietnia 2021 r. - mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy

Elektrociepłownia Bielsko-Biała - 06.06.2017
Elektrociepłownia Bielsko-Biała · fot. bielsko.info


Ze względu na położenie przeznaczonych do rozbiórki i wyburzenia obiektów oraz stan techniczny, cały proces rozbiórki planowany jest tak, aby prace wyburzeniowe zostały przeprowadzone w jak najkrótszym czasie - z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa dla pracujących tam ludzi, mieszkańców miasta oraz sąsiadujących budynków.

- Zgodnie z założeniami Wykonawca projektuje przeprowadzenie robót wyburzeniowych budynków i budowli metodą mechaniczną z zastosowaniem maszyn, urządzeń i sprzętu ciężkiego wspomaganych robotami ręcznymi za pomocą ręcznych elektronarzędzi - dodaje rzecznik spółki Tauron Ciepło.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.