bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2019
  • 28 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3990

Silesia Fine Dining Week - festiwal sztuki restauracyjnej w Bielsku-Białej

Za nami:

Fine Dining Week - jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulinarnych w Polsce - odbędzie się po raz drugi w regionie śląskim. Nadchodzący festiwal potrwa od 28 sierpnia do 11 września w Katowicach, Gliwicach oraz Bielsku-Białej.

Chefowie Kuchni z najlepszych restauracji regionu, zaserwują Gościom 5-daniowe menu degustacyjne w cenie 129 zł za osobę. Rezerwacji można już dokonywać za pośrednictwem strony: www.FineDiningWeek.pl.

Wydarzenie numer jeden polskiej sceny finediningowej gromadzi doskonałe restauracje z całego kraju. W naszych regionie udział bierze 7 wybranych restauracji z Katowic, Gliwic oraz Bielska-Białej:
  • Cadenza (Katowice)
  • Dworek New Restaurant (Bielsko-Biała)
  • ISTO (Katowice)
  • MOODRO Restaurant (Katowice)
  • Pastamore (Bielsko-Biała)
  • PLADO (Gliwice)
  • Villa Gardena (Katowice)


Nadchodząca edycja to celebracja najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanych produktów - od lokalnych dostawców, ekologicznych, często certyfikowanych. Chefowie zaprezentują je w sezonowym menu, skomponowanym specjalnie na Fine Dining Week. Pięć dań zapewni Gościom wielozmysłowe doświadczenie na najwyższym poziomie.

- Cieszymy się, że Goście coraz częściej otwierają się na nowe doświadczenia restauracyjne. Po dwóch latach działalności, festiwal stał się najpopularniejszym wydarzeniem sceny fine dining w Polsce i na świecie, które z każdą edycją rośnie w siłę. Zimą przekroczyliśmy magiczny wynik 10 000 Gości w jednej edycji. Teraz liczymy na 13 000 - mówi organizator festiwalu, Paweł Światczyński.

Stoliki można rezerwować od 9 sierpnia, aż do przedostatniego dnia wydarzenia, czyli 10 września. System rezerwacji pozwala na pełne wpisanie się festiwalu w ideę zero waste. Każdego dnia restauracje otrzymują od organizatorów informację o liczbie Gości wraz z wybranym przez nich menu na kolejny dzień. Dzięki temu Chefowie Kuchni mogą zaplanować zakupy, odpowiadające zapotrzebowaniu. Marnowanie jedzenia jest więc ograniczone do minimum. To podejście to naturalna kontynuacja misji #SzanujJedzenie, zapoczątkowanej wiosną tego roku, podczas wizyty Massimo Bottury w Polsce. Jeden z najsłynniejszych Chefów Kuchni na świecie, jest wspólnie z marką Grundig, twórcą idei #RespectFood.

Silesia Fine Dining Week

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.